Zonguldak’ta uyuşturucu operasyonu: 6 gözaltı Zonguldak’ta uyuşturucu operasyonu: 6 gözaltı

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde, Kozlu İlçe Belediye Meclis Üyesi ve iş insanı Murat Birinci, 26 Eylül 2021'de iş yerinin önünde silahlı saldırıya uğramıştı. Tedavisinin ardından taburcu edilen Birinci, saldırıdan sorumlu olduğunu düşündüğü kişiler hakkında şikayetçi olmuştu. 
Bu olayla ilgili olarak Mertcan İ., amcası Emircan İ., babası Ercan İ. ve ağabeyi Demircan İ. gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Mertcan İ. hakkında 'tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan, diğer sanıklar için ise azmettirme iddiasıyla hapis istemiyle dava açılmıştı. 8 Kasım 2023 tarihinde tutuklu yargılandıkları davada tahliye edilen sanıkların davası, Zonguldak 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün de devam etti.
Duruşmada, tanıklar M.A, O.Ö. ve O.G.’nin yanı sıra cezaevinde tutuklu ve hükümlü olarak bulunan tanıklar M. S., İ.E. ve Ş.A. SEGBİS’le ifadeleri alındı. M.A’nın ifadesini, sanık Emircan İ. iftira olarak nitelendirip yalanladı. Diğer tanıklar ise olayla ilgili bilgileri olmadığını ifade ettiler.
Silahlı yaralama mağduru Murat Birinci, olayla ilgili elinde ses kayıtları bulunduğunu belirtti. Mahkeme hakimi, bu ses kayıtlarının mahkemeye sunulmasını talep etti.
Görülen duruşmada, D.Y, F.Y, B.Y ve Y.K’nin zorla getirilmesi ve ifadelerinin alınması kararlaştırıldı.
Bir sonraki duruşma 24 Eylül 2024 tarihinde yapılacak.

Kaynak: Haber Merkezi