Bölgesel Amatör Lig tarihinde en kötü sezonunu geçiren Ereğli Belediyespor’da geçtiğimiz hafta yönetim tasarruf tedbirleri nedeniyle küçülmeye gideceğini açıklamış ve bu k arar camiada şok etkisi yaratmıştı.

ZONGULDAK’I PROFESYONEL LİG’DE TEMSİL ETMİŞTİ

Ereğli Belediyespor önceki yıllarda Zonguldak’ı 3.ligde profesyonel ligde temsil etmişti. Ancak yıllardır yanlı kadro tercihleri, yanlış teknik adamlar, yanlış transfer politikaları nedeniyle Bölgesel Amatör Lig’de bir türlü istediği başarıyı elde edemedi.

Özellikle bu sezona büyük umutlarla başlayan Ereğli Belediyespor tam aksine BAL’da tarihinin en kötü dönemini geçirmiş, Süper Amatör Lig play-off şampiyonu ile play-out oynamak zorunda kaldı.

Bu maçın ardından ise yönetim küçülme karara aldı, ilçenin önde gelenlerine takıma sahip çıkma önerisinde bulundu.

BU YÜKÜN ALTINA GİREN OLUR MU? KULÜP KAPANACAK MI?

Böylesine önemli yükün altına girmeye cesaret edebilecek bir zengin, iş insanı çıkacak mı, yoksa Ereğli Belediyespor Futbol Şubesi’ni kapatacak mı? Tüm bu sorular yanıtını önümüzdeki günlerde bulacak.

12 BRANŞTA 900’E YAKIN SPORCUSU VAR: FUTBOL TAKIMINA SAHİP ÇIKACAK BABAYİĞİT ARANIYOR

Ereğli Belediyespor futbol dahil 12 branşta yaklaşık 900 sporcuyu bünyesinde barındırıyor, spor yaptırıyor.

Zonguldak: Maziye bak geleceğe sahip çık! Zonguldak: Maziye bak geleceğe sahip çık!

Paravolley, basketbol, voleybol, boks, paralimpik yelken, bilek güreşi, hentbol, folklor, müzik ve yamaç paraşütü gibi diğer spor branşları bulunan eflatun-beyazlılar maliyeti çok yüksek erkek futbol takımını sahiplenecek bir babayiğit arıyor.

Muhabir: ENDER YÜKSEL