Ereğli Belediyespor ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Ereğli Belediyespor’a sahip çıkılmaması halinde kulübü Ağustos ayında kapatacaklarına yönelik açıklamalarına Zonguldak Ereğli Spor Kulüp Başkanı Kaan Kocaman’dan büyük tepki geldi.

ZES Kulüp Başkanı Kaan Kocaman, Halil Posmıyık’ın Ereğli Belediyespor’u siyasi malzeme olarak kullandığını belirterek tepki gösterdi.

Kocaman, “Kulübü sen mi kurdun ki sen kapatacaksın. Bu haddi kendinde nasıl bulursun? Ereğli Belediyespor ve Ereğli Belediyesi babanın malı mı?” diyerek sert çıkış yaptı.

HALİL POSBIYIK KULÜBÜ İSTEYEN İŞ İNSANLARINA VERMEDİĞİNİ AÇIKLADI
ZES Kulüp Başkanı Kaan Kocaman ayrıca Ereğli Belediyespor’a sahip çıkmak isteyen İş insanları olduğunu, Halil Posbıyık’ın kulübü bu insanlara vermediğini de açıkladı.

KAAN KOCAMAN: “KULÜBÜ SEN Mİ KURDUN Kİ SAN KAPATACAKSIN?”

Zonguldak Ereğli Spor Kulüp Başkanı Kaan Kocaman, Halil Posbıyık’ın açıklamalarına tepki göstererek şunları söyledi: “Ak Parti Meclis Üyeleri Milletvekili Saffet Bozkurt'u bilgilendirmelidir.

Ereğli Belediyespor Kulübü'nü isteyen iş insanlarına Halil Posbıyık'ın vermediğini, sadece Erdemir ve büyük sanayi kuruluşlarına karşı takımı siyasi malzeme haline getirdiğini tüm detayları ile anlatmalıdır. Sayın başkan sporu siyaset malzemesi haline getirmekten vazgeçmelisin.

Ayrıca sen mi kurdun ki sen kapatacaksın.

Bu haddi kendinde nasıl bulursun?

Ereğli Belediyespor ve Ereğli Belediyesi babanın malı mı? 

Ereğli belediyespor'u kapatmak senin haddine mi?

Yönetemiyorsan kendin çekilir gidersin, kapatmak haddi senin değil”

OLAY NEYDİ?

Ereğli Belediyespor ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık meclis toplantısında Ereğli Belediyespor’un kapanacağına dair şu açıklamayı yapmıştı:
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Posbıyık, belediye meclis toplantısında Ereğli kamuoyuna bir kez daha seslenerek, 980 lisanslı sporcuya ev sahipliği yapan Kdz. Ereğli Belediyespor kulübünün sahip çıkılmaması durumunda Ağustos ayında kapanacağını duyurdu.

Erdemir, Tat Metal ve Çınar Boru’dan bir kuruş yardım alamadıklarını söyleyen Başkan Posbıyık, “Milletvekilimiz Saffet bey ve Kaymakam bey birlikte konuşurken Saffet bey, Kaymakam beye ‘Bu bizim ayıbımız olur, buna el atmamız lazım’ dedi. Önümüzdeki günlerde Erdemir ve diğer sanayi kuruluşları ve belediyeyle birlikte bir toplantı yapılacak. Bir ışık doğdu diye bekliyoruz. Eğer oradan bir sonuç çıkmazsa maalesef kulübü kapatacağız.

Zonguldaklı Asel Eylül Doğan İzmir’de kürsüye çıktı Zonguldaklı Asel Eylül Doğan İzmir’de kürsüye çıktı

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı AKM Nikah Salonu’nda Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında yapıldı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gündem maddelerine geçilmeden önce bazı açıklamalarda bulundu. Ereğli kamuoyuna bir kez daha seslenen Başkan Posbıyık, sahip çıkılmazsa 980 lisanslı sporcuya ev sahipliği yapan Belediyespor kulübünün hükümetin tasarruf tedbirleri genelgesi nedeniyle kapatılacağını söyledi.

Gözleri AK Parti Milletvekili Saffet Bozkurt’un girişimleriyle önümüzdeki günlerde yapılacak olan toplantıya çevirdiklerini belirten Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Hükümetin çıkardığı tasarruf tedbirleri genelgesi nedeniyle spor kulübü çok kötü duruma düştü. Bir tek forma dahi alamıyoruz. Kulüpte 980 lisanslı sporcumuz var. Hentbolundan, voleyboluna kadar 12 branşta sporcumuz var. Ayni yardımları daha evvel belediyeden karşılıyorduk. Diğer kısmını da dilencilik yapıyorduk, müteahhitlerden, iş insanlarından alıyorduk. Ama şimdi belediyeden ayni yardımları kestikleri için biz bir şey yapamıyoruz. Kulübü kapatacağız, yazık olacak diyoruz kimse sahip çıkmıyor. Bu kulübün spor yaptırdığı çocukların hepsi de Erdemir’de, Tat Metal’de, Çınar Boru’da çalışanların çocukları, Ereğli’nin gençleri. Bunlar kötü yola gitmesin, kötü alışkanlıkları olmasın diye büyük bir efor sarf ediyoruz, spor yaptırıyoruz ama hiç kimse bize gelip de biz yardımcı olalım demiyor. Erdemir, Tat Metal, Çınar Boru bir lira dahi para vermiyor, peki bu gençlik ne olacak? Ağustos ayında kongre kararını alıyoruz ve kulübü komple kapatıyoruz. Ondan sonra yandım Allah diye bağıran yetkililer olacak göreceğiz.

Sadece 1 Temmuz törenlerinde Milletvekilimiz Saffet bey ve Kaymakam bey birlikte konuşurken Saffet bey, Kaymakam beye ‘Bu bizim ayıbımız olur, buna el atmamız lazım’ dedi. Önümüzdeki günlerde Erdemir ve diğer sanayi kuruluşları ve belediyeyle birlikte bir toplantı yapılacak. Bir ışık doğdu diye bekliyoruz. Saffet bey üzerinde durdu sağolsun. O toplantıyı bekliyoruz. Eğer oradan bir sonuç çıkmazsa maalesef kulübü kapatacağız.”

Muhabir: Ender Yüksel