banner51

banner50

banner53

banner58

banner5

banner52

banner59

MEMURİN FASLI İZLEYİCİ İLE BULUŞUYOR!

Uzun zamandan bu tarafa çalışmaları devam eden Belediye Kültür Merkezi’nin (BKM) ilk şehir tiyatrosundan “ Memurin Faslı “ isimli oyun Zonguldaklı sanat severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Kültür Sanat 15.03.2023, 15:27
MEMURİN FASLI İZLEYİCİ İLE BULUŞUYOR!

Coşkun Irmak’ın yazdığı Fedai Madan’ın yönettiği oyunda Mustafa Okuyan, İbrahim Kaplan, Oktay Karaoğlu, Melek Şükran Kartalın sahne aldığı oyunda ses/ışıkta Yaşar Paşalı, Giysi Aksesuarda Melek Şükran Kartal, Afiş Tasarımda Elif Nur Öztekin’in yaptığı oyunun Koordinatörlüğünü Abdullah Bakır yapıyor. Zonguldak Belediyesi Kültür Merkezi (BKM) salonunda oyun 18- 20-21 Mart 2023 tarihinde Cumartesi, Pazartesi ve Salı günleri saat 20.00 de sahnelenecek.
Oyun Koordinatörü Abdullah Bakır oyununla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi. “  Coşkun Irmak’ın yazdığı Devlet ve Özel Tiyatrolarca defalarca oynanmış ve Tiyatro severlerin beğenisini kazanan “ MEMURİN FEASLI “ Geleneksel orta oyunu tiplerinden Pişekar ve Kavuklunun çevresinde sahneye aktarılırken öğretmen- öğrenci, Amir, Memur, Patron, İşçi hatta iki sevgili arasında Düzene Sitem eden memurun hayalle gerçek arasında yaşadıklarının aslında birbirine ne kadar zıt olduğunu mizahi bir dille anlatılıyor. Bakır, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) nin depreme dayanıksız olduğu için üzüldüm ve tüm programlar iptal edildi. Bu zamana kadar bize her konuda yardımcı olan AKM İdaresine ve tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Şuan iyi ki BKM var orası bizim yuvamız, BKM de önümüzdeki günlerde tadilata girecek inşallah çok güzel olacak. Zonguldak’ın Kültür Sanat alt yapısı çok tiyatro grupları, korolar, yazarı, çizeri,ressamı amatör gruplarımız kültür Merkezimizin tadilatı bitene kadar Bülent Ecevit Üniversitesi sahnelerini kullanmamız konusunda Rektörlüğümüzün desteğini bekliyoruz “ dedi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)