Marmara'da 5.1 büyüklüğünde deprem! Marmara'da 5.1 büyüklüğünde deprem!

Özellikle muhalefetin “Araba parasına köprüyü sattınız!” sözlerinden sonra bir başka tartışma konusu ise Gazipaşa’ya yapılan Saat Kulesi oldu. İller Bankası’nda alınan 3 Milyon TL hibe ile yapılan Saat Kulesi’nin yapım maliyetini pahalı bulan vatandaşlar; “Köprünün yıkım parasına saat kulesi yaptırıyorlar. Bir belediye bu kadar zarara uğratılmaz. Emeklilerin oturup çay içeceği bir yer yokken 3 Milyona demode bir saat kulesinin yapılmasını sokağa atılan para olarak görüyoruz” dedi.

3 MİLYON’A SAATLİ KULE

Zonguldak'ta Valilik karşısına Gazipaşa’ya yapılacak saat kulesi için çalışmalar hızla devam ediyor. İller Bankası’ndan alınan 3 Milyon TL hibe ile yapılan Saat Kulesi’ni beğenen olduğu kadar beğenmeyende çok. Özellikle 3 milyon gibi yüksek bir maliyetle yapılan Saat Kulesi birçok kişi tarafından eleştirilirken bazı vatandaşlar ise saatli kuleyi beğendiğini ifade etti. Kulenin beton kısımlarından hariç alçı ve polyesterden yapıldığı öğrenildi.
CUMHURİYET BAYRAMINA ÖZEL
Saat kulesinin inşa çalışmaları hızla ilerlerken, gözler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na çevrildi. Zonguldak Belediyesi, saat kulesini Cumhuriyet Bayramı’na kadar tamamlayarak, bu özel günde halkın hizmetine sunmayı planlıyor. Saat kulesinin alt kısmının montajı tüm hızıyla devam ederken 29 Ekim’e yetiştirileceği öğrenildi.
”SAAT KULESİ SON DERECE DEMODE!”

Zonguldaklı çok sayıda yapıya imza atmış mimarlardan Ahmet Başçı Şafak Gazetesi’nden Sermet Aksu’ya vermiş olduğu röportajda ise; “Bence son derece demode. Zonguldak gibi özgün değerleri olan bir kente hiç referans vermeyen bir saat kulesi. Avrupa kentlerinde çok saat kuleleri gördüm. Bu saat kulelerinin bir yontucu sanatkâr tarafından şehrin özelliği ile ilgili tasarlanmış olduğunu görüyorsunuz. Eğer Zonguldak Kent merkezine bir saat kulesi yapılması gerekiyorsa, Zonguldak kentine referanslı bir saat kulesi yarışması yapılmalıydı” dedi.

Haber: Ergin Özkul

AW060199_01

WhatsApp Image 2023-10-26 at 11.09.39WhatsApp Image 2023-10-26 at 11.09.39 (1)WhatsApp Image 2023-10-26 at 11.09.39 (3)