İki takımın da 90 dakika boyunca rakip kaleye tek bir şut dahi çekmediği maç, futbolseverler arasında büyük şaşkınlık yaratırken, aynı zamanda şike iddialarını da beraberinde getirdi.

Maçın sonucu, Ankaraspor'un play-off'a kalmasını ve Nazilli Belediyespor'un ligde kalmasını garantilerken, Zonguldak Kömürspor'un ise küme düşmesine neden oldu. Bu durum, özellikle Zonguldak Kömürspor taraftarları ve futbolseverler arasında büyük hayal kırıklığına ve tepkilere yol açtı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından CHP Zonguldak Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz ve Eylem Ertuğrul, konuyu Türkiye'nin gündemine taşıdı. İki vekil, maçın sonucunun adil olmadığına dair şüphelerini dile getirerek, konunun takipçisi olacaklarını açıkladı.

Diğer yandan, Ankaraspor'un eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek ile bağlantılı olduğu iddiaları ortaya atıldı. Bu iddialar, Ak Parti Zonguldak Milletvekillerinin konuya sessiz kalmasının altında yatan sebepler olarak gösterildi. Söz konusu iddialar, Ak Parti'ye yakın isimlerin bu duruma müdahil olmamasına yol açtığı şeklinde yorumlanırken Ak Partili vekillerin bu tavrı taraftarın tepkisine yol açıyor. Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri bugüne kadar konuyla ilgili tek bir açıklama bile yapmadı.

90 DAKİKADA 1 ŞUT BİLE ÇEKİLMEDİ

 İki takım arasında oynanan maç 0-0 sona ererken müsabakanın istatistikleri dikkat çekti. İki takım da müsabakayı şut çekmeden tamamladı. Maçta sadece 2 korner atışı kullanıldı.  Hatta bir pozisyonda Nazilli oyuncusu atağa çıkıp rakip ceza sahasına giriyor. Pozisyon sonunda Ankarasporlu oyuncular Nazilli futbolcusunun yanına gelerek tepki gösterdiği görülüyor. Türkiyenin konuştuğu Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı için TFF şike incelemesi başlattı. 

MAÇ SONRASI ORTALIK KARIŞTI

 Maç sonrası ise ortalık karıştı. İki takımın da birer puan almak için anlaşmalı olarak sahaya çıktığı ve birbirlerine şut çekmek için dahi uğraş vermedikleri iddiası ortaya atıldı. 

ANKARA, 1 PUANLA PLAY-OFF’U GARANTİLEDİ 

Ankaraspor, 1. Lig'e yükselme play-off'larına katılabilmek için ligi ilk 6 sıra içerisinde bitirme mücadelesi veriyordu. Karşılaşma öncesinde 56 puanla 6. sırada bulunan Ankaraspor, ligin bitimine 1 hafta kala, en az 1 puan alması halinde bu hedefini garantilemiş olacaktı. Nazilli Belediyespor karşısında alınan 0-0 beraberlikle, 7. sıradaki Karacabey Belediyespor ile arasındaki farkı 6 puanda tutan Ankaraspor, ilk 6'yı garantiledi. 

 PUAN ALAN NAZİLLİ KÜMEDE KALDI 

Nazilli Belediyespor ise maç öncesinde 38 puanla küme düşme sınırının hemen üzerinde 15. sırada bulunuyordu. Aynı şekilde Nazilli de 1 puan alırsa kümede kalacaktı.

 ONGULDAK KÖMÜRSPOR KÜME DÜŞTÜ 

Rize İl Başkanı istifa etti, sen istifa için neyi bekliyorsun Çağlayan? Rize İl Başkanı istifa etti, sen istifa için neyi bekliyorsun Çağlayan?

Nazilli Belediyespor puanını 39 yapıp kümede kalırken, Zonguldak Kömürspor 35 puanla küme düşen ekip oldu. 

TFF’DEN ŞİKE İDDİALARI İÇİN İNCELEME

 Ortaya atılan şike iddiaları sonrası Türkiye Futbol Federasyonu maçla alakalı inceleme başlattı. Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu yapacağı incelemede Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçıyla alakalı iddiaları doğrular nitelikte bulgulara ulaşırsa dosya Etik Kurulu'na sevk edilecek ve yasal süreç başlayacak. Türkiyenin konuştuğu Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı için TFF şike incelemesi başlattı.

Kaynak: Ergin Özkul