Madende göçük var diye yalan ihbar yapıldı Madende göçük var diye yalan ihbar yapıldı

-BURAK CAN ÖZEL HABER-

Kilimli ilçesinde 2 ayrı günde 2 kadının ölümü ilçeyi derinden sarstı. Kilimli ilçesinde geçtiğimiz Cumartesi günü, 58 yaşındaki kadının cansız bedeni sahil kıyısında bulundu. 4 gün aradan sonra Salı günü (bugün) ise yaşlı kadın sabah saatlerinde İnağzı- Kilimli arasında demir yolunda yürürken, trenin geldiğini fark edemeyerek trenin altında kaldı. İki ölümünde intihar olup olmadığı henüz bir netlik kazanamazken dört gün aralıklar ile olan bu iki feci ölüm, ilçe halkını yasa boğdu.

OLAYLAR NEYDİ?

 Zonguldak-Kilimli sahil yolunu kullanan vatandaşlar deniz kıyısında bir kadının yerde hareketsiz olduğunu görünce durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.
İhbar üzerine olay yerine Sahil Güvenlik, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Cesedi torbaya konulan kadının Kilimli ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki S.Y. olduğu tespit edildi.
Olay Yeri İnceleme ekiplerinin çalışmasının ardından Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırılan S.Y.’nin psikolojik problemleri olduğu öne sürüldü.
*******
Olay Kilimli’de sabah saatlerinde 202 Evler altında meydana geldi.  Kömür taşıyan yük treni, raylardan geçen yaşlı kadına çarptı.
Makinistin yaşlı kadını görünce durmaya çalıştığı ve uyarı sirenlerini çalmasına rağmen kadının raylardan ayrılmadığı iddia edildi.
Trenin altında can veren kadının adının Şükran Baylan olduğu öğrenildi. İddiaya göre yaşlı kadın demiryolunda yürürken, trenin geldiğini fark edemeyerek trenin altında kaldı. Şükran Bayhan’ın cenaze programı ise ilerleyen zamanlarda belli olacak.

C2A64D64 5D6E 4162 99F5 7E6427Af7Eb5

Aw196730 02 (1)

Kaynak: BURAK CAN