Kaçak maden ocaklarına operasyon! Kaçak maden ocaklarına operasyon!

Çalışma arkadaşları ile birlikte yaptıkları çalışmalarla Kilimli'nin çehresini değiştiren, Kilimli’nin hizmet ve huzur kenti olması anlamında birçok güzel çalışmalara imza atan Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Elmas Televizyonuna yaptığı açıklamasına şöyle devam etti:
KİLİMLİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ
2024 yılı yerel seçimleri için partimiz tarafından adımız açıklandığında, seçime girdiğimizde vatandaşlarımızın bizleri ne kadar takdir edip etmeyeceğine göre ismimizi gerçekten altın harflerle yazdırdık mı, yazdırmadık mı belli olacak. Aslında 2019 yılında göreve başladığımız günden itibaren her daim söylüyorum, şehrimizin büyümesi, gelişmesi, modern olması anlamında gerçekten iyi çalışmalar yaptığımızı düşünüyoruz. Hem de Devletimizin, merkezi hükümetimizin verdiği büyük desteklerle hem biz burada tüm belediye personelimiz, meclis üyelerimizle beraber yaptığımız çalışmalarla beraber Kilimli'nin artık çehresi değişmiş, hizmet ve huzur kenti olması anlamında hızla ilerlemektedir. Bu anlamda 9 mahallemizde, yüzlerce sokağımızda hizmetin gelmesi için çok büyük çaba sarf ettik. Tüm mahallelerimize eşit davranmaya çalıştık ki bunu başardığımızı düşünüyorum. Hizmette geri kalmış mahallelerimize tabii ki daha büyük önem gösterdik. Ancak hedefimizde de hızla ilerlemeye devam etmekteyiz. 
İLÇEMİZİN YARINLARI ADINA İYİ ÇALIŞMALAR YAPTIK
Dere ıslahımız şu anda hızla ilerliyor. KYK yurdunun tamamlanıp öğrencilerimize hizmet vermeye başladı. Kaymakamlık binamız yapıldı. Kilimli'mizin talihini, tarihini değiştiren sahil yolumuzun tamamlanıp açıldı. Kilimli merkezimizde hurdalık biçimde olan mezbele halde bulunan üç bin beş yüz metrekarelik alanın meydan park yapılması. Şehrimizin caddesinin her noktasında kaldırım çalışmaları yaparak, kaldırımlarımızı şehrimize yakışır şekilde modern ve kaliteli ürünlerle donatarak, asfaltlama çalışmaları yaparak, şehrimizin geceleri daha aydınlık, daha güzel olması anlamında dekoratif aydınlatmalar yaparak, mahallelerimize parklar, mahallemize futbol saha kazandırarak, mahallelerimize basketbol, voleybol sahası kazandırarak iyi çalışmalar yaptığımızı düşünüyoruz. 
KİLİMLİ, KARADENİZ SAHİLİNİN EN MODERN ŞEHRİ OLACAK
Kilimlimiz çok daha fazla hizmeti hak ediyor. Eksikliklerimiz oldu mu? Tabii ki var. Tamamlayamadığımız hizmetlerimiz oldu mu? Var. Ancak tabii ki bunu tamamlayacak güç de, istekte, arzuda, gençlikte biz de. İnşallah Kilimimiz de park tarafında bulunan millet bahçesinin çok yakında temellerini atacağız. Kilimli'de bulunan sahil parkımız çok modern bir görünüme kavuşacak. İnşallah önümüzdeki dönemlerde sahil yolumuzun Çatalağzı tarafına tünellerin tamamlanmasıyla bu noktalarda yapacağımız çalışmalarla Kilimli Karadeniz sahilindeki en güzel, en gözde, en modern şehir olacaktır. 
Bazı mahallelerimizde, sokaklarımızda doğal gazın ulaşmasında kaynaklanan sorunlarından dolayı yollarımızda bazı sıkıntılar var. En hızlı bir şekilde de şu anda onları tamamlamaya çalışıyoruz. Bunları tamamlayınca modern bir şekilde yollarımız, vatandaşlarımızın seyahat edeceği şekilde ocaktır.” 

Kaynak: Seçkin Kırarslan