Dedeman Otel’de düzenlenen kahvaltıya,  Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, CHP İl Başkanı Devrim Dural, Zafer Partisi İl Başkanı Oğuzhan Turhan, Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Emen ve Gazeteciler katıldı.
Emen; ‘Karaelmas Gazeteciler Derneği dik durmaya devam edecek’
Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Emen, “Derneğimizin 20 yaş kuruluşumuza hoşgeldiniz. Karaelmas Gazeteciler Derneği arkadaşlarımız tarafından kurulan bir dernek. Karaelmas Gazeteciler Derneği yoluna dik durmaya devam edeceğiz” dedi.
Alan; ‘Gazetecilik Zonguldak’ta zor’
Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, “Mustafa Başkana teşekkür ediyoruz. Nice 20. Yıllara. Basın bizim için değerli. Siyasetle ilgilenen insanlar olarak. Bizim yaptıklarımızı düşüncelerimizi aklımızdan geçenleri onlara ulaşması noktasında bütün basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Gerçekten gazetecilik Zonguldak’ta zor. Dinamik bir şehrimiz var.  Basın yayın organlarının fazla olması. Şöyle baktığım zaman bir tane sohbet etmediğimiz arkadaşımız yok. O yüzden önümüzde maraton başlayacak. Önümüzde 2024 yerel seçimleri var. Bu süreçte de 2019 bu süreci yaşamıştık. Hiçbir siyaseti parti adayları arasında sürtüşme olmadan centilmence bu yarış geçer. En çok basın mensupları ile ben görüşüyorum. Hep birlikte yine Zonguldak diyip vatandaşımızın yaşamaktan memnun kaldığı bunu nokta da sizlerden destek bekliyoruz. Eleştirilerinizi tabi ki yapacaksınız bazen üzülüyoruz. Bize yol gösterici. Nice 20 yıllara” diye konuştu.
Subaşı; ‘Basın özgürce çalışmalı’
Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, “Karaelmas Gazeteciler Derneğimizin 20 yılını kutluyorum. Kendilerine ve sizlere çalışmalarında başarılar diliyorum. Basın Atatürk’ün dediği milletin müşterek sesi. Basın özgürce çalışmalı. Kamuoyuna bilgileri doğru aktarmalıdır. Bizimde Zonguldak’ta yerel basın ne kadar güçlüyse hak ve özgürlük daha iyi olur. Biz mahalli başının sayısı bizlerin kamuoyuna sunduğu hizmetlerin kamuoyu aktarılmasında çok önemli görevler yapıyorsunuz. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. Siz halkın içindesiniz. Bu anlamda halkın sorunlarını duyabiliyorsunuz. Siz iteleyici güç olarak görev yapmaktasınız. Zonguldak basını önemeli görevler yaptığını hissediyorum. Bizlerde dersler almaya çalışıyoruz. Bürün basın emekçileri gayretle çalışıyor. Katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Zonguldak Valisinin dünyası karardı! Zonguldak Valisinin dünyası karardı!

WhatsApp Image 2023-11-08 at 12.22.16WhatsApp Image 2023-11-08 at 12.22.15WhatsApp Image 2023-11-08 at 12.22.15 (1)WhatsApp Image 2023-11-08 at 12.22.15 (2)