Şenol Azman, Mustafa Çevik’e yıllardır yapılamayan kent meydanı projesini ve projenin neden yapılamadığını sordu ve şunları söyledi: 

“Geçtiğimiz programlarda  ERDEMİR’in kent meydanı projesine yatırım yapmaya talip olduğunu duyduk.  Yaklaşık 80 ila 90 milyon lira arasında yatırıma hazır olduğunu öğrendik. Fakat bu proje bir türlü yapılamadı. Peki neden yapılamadı”

Mustafa Çevik ise danışmanlık yaptığı bir dönemde bir hayırseverin sahibi olduğu özel bir şirketin kent meydanını yapmak için gönüllü olduğunu fakat Halil Posbıyık’ın kent meydanını, dışarıdan yardım almadan belediye imkanlarıyla yapmak istemesi ve bu konuda diretmesi sonucu işlerin bu kadar uzadığını ve çıkmaza sürüklendiğini söyleyerek şunları ifade etti:

“POSBIYIK, HAYIRSEVER DESTEĞİNİ KABUL ETMEDİ”

"2382 kişi tehdit edildi,hakarete uğradı" "2382 kişi tehdit edildi,hakarete uğradı"

“Kent meydanı projesi 2019’da İTÜ tarafından 500.000 TL ihaleyle projesi yaptırıldı. Dört kat yerin altında otopark üzerinde ise belediye binası olacak şekilde. Maliyet hesabı yapılınca 90-95 milyon civarında bir rakama denk geliyordu. O dönem bunu belediye imkanlarıyla yapmak mümkün gözükmüyordu. Daha sonra OYAK ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, bunu resmi olarak kimse açıklamayacak ama ben söyleyeyim bunun arkasında kurumun olduğu ve projeye talip olduğunu öğrendik.  Her ne kadar reddetseler de gerçek bu. Hatta öyle demir, çimento desteği falan değil. Komple projeyi yapıp teslim etmeye taliptiler. Projeyi gönderdik, incelendi, onaylandı ama sonrasında olaylar değişti. Belediye ilk başta kabul ettiği halde sonradan ‘ Biz hayırsever desteğini kabul etmeyiz’ dedi. Sebebini ben de anlayamadım. Mantıken ben bir cevap bulamadım. Kendisine sorduk bu konuyu ama ‘Bu şekilde olmaz. Ben bunu istemiyorum’ dedi.”

Editör: TE Bilisim