-ERGİN ÖZKUL ÖZEL HABER-

Karamalak, daha önce de benzer bir suçlamayla karşı karşıya kalmış ve okul müdür yardımcısını şantaj yapmak suçundan 10 ay hapis cezasına mahkum edilmişti.

Tek seferde beşiz doğuran koyun hayrete düşürdü Tek seferde beşiz doğuran koyun hayrete düşürdü

Son vakada ise, Deva Partisi'nin eski İl Başkanı Fatih Keleş'e yönelik şantaj iddiaları sebebiyle yargılanan Karamalak, yine hapis cezasına çarptırıldı. Gazetecilik etik ve değerlerini hiçe sayarak mesleğini kötüye kullandığı belirtilen Karamalak, aldığı karara itiraz ettiği ve konuyu bir üst mahkemeye taşıdığı bildirildi.

Eğer Sakarya Bölge Mahkemesi, Karamalak'ın itirazını reddederse ve cezasını onarsa, daha önceki şantaj suçundan aldığı ceza nedeniyle Karamalak'ın cezaevinde zaman geçirmesi gerekebilir. 

KARAELMAS GAZETECİLER DERNEĞİ SUS PUS!

Gazeteciliğin onur ve haysiyeti için çalışma yapması gereken Karaelmas Gazeteciler Derneği ise durum karşısında üç maymunu oynamaya devam ediyor. Karaelmas Gazeteciler Derneği’nde başkan yardımcısı olarak görev yapan Batuhan Karamalak’ın son aldığı ceza ile iki defa şantaj sucundan ceza almış birinin halen başkan yardımcılığı görevini nasıl yürüttüğü ise merak konusu oldu. 

Pusula Gazetesi'nin tartışmalı içerikleri ve Batuhan Karamalak'ın şantaj suçlamaları, medya etiği ve gazetecilik standartları açısından ciddi soru işaretleri yaratmaktadır. Gazetecilik mesleğinin temel ilkelerinden biri olan 'doğru ve tarafsız bilgi verme' görevinin, bu tür eylemlerle gölgede kalması meslek mensupları arasında endişe yaratmaktadır.

GAZETECİLİK ADINA KARA BİR LEKE!

Bu olay, gazetecilik mesleğinde etik kuralların önemini ve medya mensuplarının sorumluluklarını bir kez daha gündeme getirmektedir. Kamuoyu, bu tür davaların sonucunu yakından takip ederken, medya kuruluşlarının da iç denetim mekanizmalarını güçlendirerek benzer durumların önüne geçmesi beklenmektedir.

Batuhan Karamalak'ın geleceği şimdi Sakarya Bölge Mahkemesi'nin vereceği karara bağlı olarak şekillenecek. Bu süreçte, gazetecilik mesleğinin saygınlığını korumak adına medya dünyasının da kendi içinde bir muhasebe yapması gerektiği düşünülürken Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin ise nasıl bir karar alacağı merak konusu!

"ACILIK ÇOCUĞU BEYCUMA SENİ BEKLİYOR"

Pusula Gazetesi’nde işe başlamadan önce Pusula Gazetesi sahibi Ali Rıza Tığ ile birbirlerine köşe yazısı yazan Karamalak için Ali Rıza Tığ aynen şu ifadelerde bulunmuştu!

Acılık çocuğu! Beycuma seni bekliyor!
Her gittiği yerde, "Benim idolüm Ali Rıza Tığ" diyor!
Muharrem Akdemir'den sigara parası, harçlık istiyor! Meslektaşına yakalanıyor!
Bedelli askerlik parasını,Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'a ödetiyor!
Türkiye Cumhuriyeti askeri olmak yerine, Ömer Selim Alan'ın askeri oluyor!
Belediyenin önünden geçeni yazıyor! Başkanı eleştirene sallıyor!
Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal'ı, masasında bira ile fotoğraflayıp 15 bin lira istiyor, 15 lira bile alamıyor!
MHP İl Başkanı Varol Demirköse'den para istiyor! Alamayınca yazıyor! Ceza yiyince susuyor!
Deva Partisi İl Başkanı Fatih Keleş'ten para istiyor, istediği parayı alamayınca yazıyor. Hakkında savcılığa suç duyusunda bulununca, dut yemiş bülbüle dönüyor!
Okul müdür yardımcısına şantaj yapıyor! 10 ay hapis cezası alıyor! Hükmün açıklanması erteleniyor!
Ama ikincisi geliyor!
Ben de tanığım!
Beycuma seni bekliyor!

Editör: Burak Can