Zonguldak il genel Meclisi başkanı Necdet karavelin meclis bileşiminde önergeler okunurken Karadeniz Ereğli şeklinde başlayan Önergeye tepki göstererek, “Arkadaşlar “Karadeniz Ereğli değil Zonguldak Ereğli” yazın diyerek tepki gösterdi.

Zonguldak il Genel Meclisi’nin Haziran ayı beşinci birleşimi meclis başkanı Necdet karaveli başkanlığında gerçekleştirildi.

Mecliste Erdemir Enerji A.Ş ile İdaremiz arasında imzalanacak protokol esaslarına göre yapılacak HES İdari Binası ve Kızılcapınar Köy Yolu Bağlantısı işinin İl Genel Meclisince görüşülerek Oy birliği ile kabul edildi.

Muammer Avcı’dan Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluş Yıldönümü Mesajı Muammer Avcı’dan Zonguldak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluş Yıldönümü Mesajı

Mecliste son olarak İdarede 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalışan memur personele, sözleşme dönemi içinde sosyal denge tazminatı ödemesi. Yapılması oybirliğiyle kabul edildi.

Meclis’te ayrıca önergeler okunarak oylandı. Önergeler Okunurken Karadeniz Ereğli yazısı ile başlayan önerge için Karaveli, “Arkadaşlar Karadeniz Ereğli değil Zonguldak Ereğli yazalım” diyerek tepki gösterdi.

Meclis Gelecek toplantının gün ve saatinin belirlenmesiyle tamamlandı.

Kaynak: Ercan Demir