Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği Toplandı Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği Toplandı

ZBEÜ Fen Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hatice Gölçelen koordinesinde yapılan toplantıya, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, DKMP Zonguldak Şube Müdürü İdris Tetik, kurum amirleri ve akademisyenler katıldı.

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, toplantıda yaptığı konuşmasında Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünün alan olarak yüzde 67'sinin ormanla kaplı olduğunu, ormanlık alan açısından Türkiye'de 1. sırada yer aldığını ve doğal bir arberatum özelliği taşıdığını söyledi.  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile yapılacak çalışmaları önemsediklerini belirten Bayraktaroğlu, doğal bir laboratuvar özelliği taşıyan ormanları bilimsel çalışmalar ile daha fazla geliştirmek istediklerini ifade etti.

Toplantıda; Kalite süreçleri ve FEDEK akreditasyonu, PUKO döngüsü tamamlanması, öğretim planı güncellenmesi konuları irdelenmiş ve eğitim-öğretim faaliyetleri, araştırma faaliyetleri, ders önerileri ve staj uygulamaları, kariyer gelişimi ve mezun istihdamı, toplumsal katkı faaliyetleri, beklentiler ve öneriler başlıklarında görüş alışverişi yapıldı.

Kaynak: Durmuş Sevindik