Elvanpazarcık Belediyesi’nin kurulması çalışmalarına öncülük eden ve  sınırlarını gösterir haritanın çizimine maddi ve manevi katkıları bulunan kurucu üyeler; Kazım Bostancı, Ali Rıza Şeker ve Fikret Zaman’ın Belediye meclis kararı ile konulan  ve eski AK Partiki Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, tarafından kaldırılan resimler Belediye Başkanı Ümit Uzun tarafından tekrar yerine asıldı.

Zonguldak Merkez İlçeye bağlı  Elvanpazarcık Belediyesi’nde uzun zamandır tartışmalara neden olan Belediye’nin kurucu  üye resimleri 13 yıl sonra Elvanpazarcık Belediye Başkanı Ümit Uzun’un talimatıyla Meclis salonuna yeniden asılması  beldede tartışmaları sona erdirdi. 


Elvanpazarcık belde Belediyesi kurucu üyelerinden Fikret Zaman, Resimleri kaldıran eski Belediye Başkanı Hüseyin Uzun’a  hakkını helal etmediğini açıkladı.


Resimleri yeniden Belediye meclis salonuna asılan Kazım Bostancı, Ali Rıza Şeker ve Fikret Zaman, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Ümit Uzun’a teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.
Elvanpazarcık Belediye Başkanı Ümit Uzun, Belediyenin kurucu üyeleri Kazım Bostancı, Ali Rıza Şeker ve Fikret Zaman’a teşekkür ederek plaket verdi.

ZAMAN: HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Elvanpazarcık belde Belediyesi kurucu üyelerinden Fikret Zaman, Vefa örneğini gösterdi değerli Ümit Başkan. Vefalı davrandı. Çünkü bu belediyenin kurucusu bizleriz. Buradaki belediye başkanları bugün seçilir, yarın bir başkası seçilir. 
Vefasızlık gösterene de ben tabiri neyse hakkımı helal etmiyorum, onu da söylüyorum. Bu vefa örneğini gösterdi, kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Yunuslar, balıkçı teknesine eşlik etti Yunuslar, balıkçı teknesine eşlik etti

Whatsapp Image 2024 06 04 At 15.04.49Whatsapp Image 2024 06 04 At 15.04.49 (1)Whatsapp Image 2024 06 04 At 15.04.48

Kaynak: Ercan Demir