Zongulak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, “Zonguldak bugün yine Filyos Vadi Projesiyle doğal gazın karaya çıkarılmasıyla yine önümüzdeki ikinci yüzyılda Türkiye yüzyılında yine Türkiye’nin lokomotifi enerjinin başkenti olacaktır. Bütün iş dünyasını Zonguldak’ta iş yapmaya bekliyoruz” dedi.

İstanbul Valisi Davut Gül ise konuşmasında, “Türkiye Yüzyılı’na girdik. Bütün şehirler gibi Zonguldak’ta gelişti. Alt yapı sorunları çözüldü. Zonguldaklı şundan kurtulması lazım. Genelde kamuya işçi olarak girmenin hedef olmaktan kurtulması lazım. Zonguldak liman şehri. Zonguldaklıların artık yatırım yaparak sanayicilerin yatırım yaparak bütün dünyaya ihracat yapacak hedef göstermesi gerekir” dedi.

Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Zonguldak Tanıtım Günleri dün yapılan etkinliklerle başladı. Protokol konuşmaları öncesinde Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu ZONDEF Başkanı Ziya Öncan ve yönetimiyle birlikte açılan stantları gezerek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen İl Tanıtım Günleri açılış törenine Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, İstanbul Valisi Davut Gül,  Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı ve  CHP Zonguldak Milletvekili ve PM Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Zonguldak Dernekleri Federasyonu Başkanı Ziya Özcan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer,Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ile Zonguldaklı olan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve vatandaşlar katıldı.
AVCI: “ZONGULDAK KÖMÜRÜYLE ÜLKEMİZİN LOKOMOTİFİ OLMUŞTUR “

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, etkinliğe katılanlara teşekkür etti. Avcı, “İstanbul valimize teşvik ettikleri için teşekkür ederim. Zonguldak, Cumhuriyetimizin ilk vilayeti olmuştur. Kömürüyle ülkemizin lokomotifi olmuştur. Cenabı Allah Zonguldak’ımıza ayrı bir güzellik vermiştir. Yeşiliyle, doğasıyla, deniziyle… 6 Şubat’ta yaşanan depremde madencilerimiz deprem bölgesinde canla başla çalışmışlardır. Filyos Vadi Projesi, doğal gazın karaya çıkarılmasıyla  inşallah tersine göçü gerçekleştireceğiz. Bu organizeyi gerçekleştiren herkese teşekkür ederim” dedi.

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU: “BÜTÜN İŞ DÜNYASINI ZONGULDAK’TA İŞ YAPMAYA BEKLİYORUZ”
Vali Osman Hacıbektaşoğlu ise konuşmasında, “Bugün bizleri burada buluşturan ZONDEF’e çok teşekkür ederim. Bütün Zonguldak ve dostlarımıza şükranlarımızı arz ediyorum. İstanbul Valimizi burada bizlerle buluşturdular. Zonguldak Türkiye’nin ilk vilayeti. Zonguldak taşkömürü üretimiyle Türkiye’nin endüstrileşmesinde çok büyük rol oynamış, ekonomik sosyal gelişmesinde çok büyük katkısı olmuştur. Yine tabiatıyla Türkiye’nin gözbebeklerinden bir tanesidir. Zonguldak gelişirken Türkiye’yi geliştirirken Türkiye’nin diğer bölgeleri illeri de gelişmiştir, Zonguldak’ın daha önce ilçesi olan Karabük ve Bartın il olmuştur. Bugün Türkiye’nin en gelişmiş illeri arasında yerini almıştır. Zonguldak Türkiye’nin enerji başkentidir. Bugün yine Filyos Vadi Projesi’yle doğal gazın karaya çıkarılmasıyla yine önümüzdeki ikinci yüzyılda Türkiye Yüzyılı’nda yine Türkiye’nin lokomotifi enerjinin başkenti olacaktır. Bütün iş dünyasını Zonguldak’ta iş yapmaya bekliyoruz” diye konuştu.
VALİ GÜL: “ZONGULDAKLILAR YATIRIM YAPARAK BÜTÜN DÜNYAYA İHRACAT YAPMALARI GEREKİR”
İstanbul Valisi Davut Gül ise konuşmasında, “İstanbul Türkiye’nin bir özelliğidir. İstanbul’un içerisinde birçok illerimizden gelen hemşehrilerimiz var. Zonguldaklı arkadaşlarımızın başarılarıyla gurur duyuyoruz. Buradaki Zonguldaklı hemşehrilerimizin Zonguldak’la irtibatlarını sürdürmelerini istiyorum. Bu organizasyonu düzenleyenle teşekkür ediyorum. Türkiye Yüzyılı’na girdik. Bütün şehirler gibi Zonguldak’ta gelişti. Alt yapı sorunları çözüldü. Zonguldaklı şundan kurtulması lazım. Genelde kamuya işçi olarak girmenin hedef olmaktan kurtulması lazım. Zonguldak liman şehri. Zonguldaklıların artık yatırım yaparak sanayicilerin yatırım yaparak bütün dünyaya ihracat yapacak hedef göstermesi gerekir. İstanbul’da bunu başaran Zonguldaklılar var bunu Zonguldak’ta da başarır. Bu tür organizasyonlar bir fırsattır. Sanayicilerin, iş adamlarının birbirini tanımasıyla birlikte bu konuda hayırlı neticeler oluşacaktır” şeklinde konuştu. 

Saffet Bozkurt'tan engeliler günü mesajı Saffet Bozkurt'tan engeliler günü mesajı


Protokol üyeleri daha sonra Karadeniz doğal gazına atıfta bulunan yüzyılın ateşi doğalgaz yakma işlemini gerçekleştirdi.

(Haber Merkezi)

WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.56.40WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.56.41WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.56.39WhatsApp Image 2023-11-09 at 16.56.37

Kaynak: Haber Merkezi