Teknolojide yeni özellikleri sızdırmasıyla bilinen Alessandro Paluzzi sosyal medya hesabından açıklama yaparak Instagram’a yeni özelliklerin geldiğini duyurdu.

Yeni özellikler içerisinde biyografilere yanıt vermenizi ve doğum gününüzde fotoğrafınıza efekt eklemenizi sağlayacak özelliklerin geleceği açıklandı.

Öte yandan paylaşımlar, kullanıcıların doğum gününe özel bir özelliğin ve Twitter rakibi platformun da üzerinde çalışıldığını da ortaya koydu.

Üzerinde çalışılan yeni özellik, diğer kullanıcıların biyografilerine yanıt vermenizi sağlayacak. Ayrıca bu, biyografi yazılarına yalnızca metin halinde yanıt vermeyle de sınırlı olmayacak. 

Bir diğer özellik ise doğum günleri için hazırlanmış. Ekran görüntüsünden, kullanıcıların doğum günlerini kutlamak için bir selfie çekebileceğini ve fotoğrafa doğum günü efekti ekleyebileceğini görüyoruz.

Bu efekt, sadece kullanıcıların doğum günlerinde görünür olacak. Ancak, profil fotoğrafınızı değiştirerek efekti istediğiniz zaman kaldırabileceksiniz

TWITTER RAKİBİ BİR PLATFORM YAKINDA ÇIKABİLİR 

Eski Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’den ALTAY Tankı açıklaması Eski Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’den ALTAY Tankı açıklaması

Instagram'ın "Barcelona" olarak adlandırılan yeni bir uygulama üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Bunun, Twitter'a rakip olacak metin odaklı yeni sosyal medya platformunun kod adı olabileceği belirtiliyor.