'15 Temmuz, milletimizin maruz kaldığı en büyük ihanetin yıldönümüdür' '15 Temmuz, milletimizin maruz kaldığı en büyük ihanetin yıldönümüdür'

Zaimoğlu yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ekonomik ve siyasal olarak zor bir süreçten geçtiğini söyleyerek şunları ifade etti:
BAYRAMLARIN MUTLULUĞUNU YAŞAYAMAZ HALE GELDİK
“Önceden bayram dediğimiz zaman arefe günlerinden başlayan insanların yüzünün güldüğü günler yaşıyorduk. Bayram geliyor bir coşku,  bir umut, bir enerji geliyordu. Şimdi öyle bir hale geldik ki, artık bayram geliyor diye insan eyvah bayram geliyor deme noktasına geldi. Bayramların coşkusunu, mutluluğunu, enerjisini bile yaşayamaz hale geldik. Çok sıkıntılı ve hassas bir dönemden geçiyoruz. Türkiye'de işsizlik had safhada. Ekonomik sıkıntılar had safhada, şehirlerde, insanlar mutsuz umutsuz. Öyle bir bayram beklentisi içerisinde insanlar bir yaşam içerisinde. Biz de bunları gördükçe ve yaşadıkça mutsuz oluyoruz. 
AKP İKTİDARI HALKTAN KOPUK BİR YÖNETİM SERGİLEMEYE DEVAM EDİYOR
Çünkü halkımızın mutsuzluğu ve umutsuzluğu bizleri derinden üzmekte. Maalesef mevcut AKP iktidarı hala daha vurdumduymaz bir tavırla halktan kopuk bir yönetim sergilemeye devam ediyor. İşte emeklinin halini görüyorsunuz;  Emekli perişan. Emeklinin sokağa çıkacak bir dermanı kalmamış. Memur çok zor durumda. Evini zor geçindirecek bir durumda. Atanamayan öğretmenler zaten konuşmamıza gerek yok.  Yani üzüntüyle nasıl ifade edeyim, inanın bunu seçmekte zorlanıyorum çok üzüntülü bir haldeler. 
YERLE BİR EDİLMİŞ KÖYLÜ VE ÇİFTÇİMİZ VAR
Sağlık çalışanları çok büyük hak kayıpları var. İstedikleri ve hak ettikleri değeri göremiyorlar.  Köylü çiftçi zaten hiç anmamıza bile gerek yok. Yerle bir edilmiş köylü ve bir çiftçi yapımız var. Şimdi öyle bir durumdayız ki, ülkemizin gündemi gerçekten yok yılbaşıymış bayrammış falan bunlar değil artık. Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan her insanın şu andaki gündemi şu; Söylerken bile inanın üzüntüyle ifade ediyorum. 
ÜLKEMİZİ YENİDEN AYAĞA KALDIRACAĞIZ
Bayram insanlara mutsuzluk, umutsuzluk verecek bir durum olmamalı. Bayramda hele böyle bir mesaj, öyle böyle bir basın toplantısı hiç olmamalı normalde. Ama gerçekle yüzleşmek zorundayız. Mevcut iktidar AKP yönetimi halktan kopmuş binmişler bir alamete, gidiyorlar böyle. Halkla ilgisi olmayan, ekonomiyle alakası olmayan bir anlayış içerisinde ve son sürat insanların daha da derin bir uçuruma giderek ekonomisinin kötü hale gelmesine sebep oluyorlar. Ben de bunu üzüntüyle karşılıyorum. Normalde Cumhuriyet Halk Partisi Merkez ilçe başkanı olarak yaptığım röportajda demem gerekir ki, ‘çok güzel günlere geldik iki üç gün kaldı. Ayın on altısında bayram var. Arife günlerini yaşıyoruz. Böyle mutluyuz. Önümüz yaz. Şöyle umutluyuz Zonguldak'a şunlar katılacak. Ülkemiz bunlar kazanacak’. Böyle güzel mesajlar vermemiz gereken bir durumda. Maalesef bunları diyemiyoruz. Böyle bir örnek olmadığı için diyemiyoruz. Yoksa var da biz bunları yok sayar durumda değiliz. Ama her şeye rağmen bizim genimizde olan bir şey var. Azim ve kararlılık Türk milletinin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi küllerinden yeniden doğurdu, var etti. Biz de ondan alacağımız feyzle, aldığımız sözle biz yine bu umutsuzluklara ve üzüntülere rağmen bu ülkeyi yeniden ayağa kaldıracağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak şehirlerimizi ihya edeceğiz. Akabinde de Türkiye'yi ihya edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında nice bayramlar yaşamak dileğiyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Muhabir: Seçkin Kırarslan