Alaplı Belediyesi, vatandaşların İncivez altı sahilden daha fazla yararlanması amacıyla iş makineleriyle birlikte taş toplama ve temizlik çalışması başlattı.
Bölgede incelemelerde bulunan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Başkan Yardımcısı Yaşar Çevik çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Tekin, yaptığı açıklamada, Halkımızın İncivez altı sahilinde daha güvenle temiz şekilde denize girebilmeleri amacıyla temizlik çalışması başlattıklarını söyledi.
Deniz hareketlerinden dolayı sahilde yoğun şekilde taş birikmesi yaşandığını ifade eden Tekin, “ İlçemizde yaz sezonu ile birlikte sahillerimize yoğunluk yaşanmaya başlandı. Bunlardan biride İncivez altı sahiliydi. Bu bölgede deniz hareketlerinden dolayı sahilde yoğun şekilde taş birikmesi oluştu. Ayrıca yağışlar nedeniyle bölgede bulunan derelerden gelen odun parçaları, plastik atıklar da kepçe yardımıyla temizlenerek iş makinesiyle tesviye işlemi gerçekleştiriliyoruz. İncivez deresinin çıkış bölgesinde ayrıca bir çalışma başlattık. Sahilimizi inşallah daha temiz ve denize girilebilir bir şekilde hazırlıyoruz.” dedi.
SAHİL PARKTA DENİZ DOLGU ÇALIŞMALARI YAPILACAK.
Sahil Park’ta Tekin, “Geçtiğimiz yıl olumsuz hava koşulları nedeniyle büyük hasarın meydana geldiği Sahil Parkımızda Belediyemizin imkanlarımızla yenileme çalışması yaptık. Sahilimizi yaza hazır hale getirdik.  Ancak Deniz dolgu alanındaki hasar çok büyük burayla ilgi ekip arkadaşlarımızla birlikte istişareler yaptık. Önümüzdeki günlerde deniz tarafında dolgu çalışmalarına başlayacağız. Eskisi gibi Sahil Parkımız yine çok güzel ve cıvıl, cıvıl olacak.”

Yangın sonrası 52 günlük yaşam mücadelesini kaybetti Yangın sonrası 52 günlük yaşam mücadelesini kaybetti

88218E4F 4761 49E3 9047 6Bdffc0Ee1D6A51Fd9F7 E0B5 4Abf B2Cb D8E0F1Dcdbf2

Kaynak: SOSYAL MEDYA