Zonguldak’ta Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen üyesi eğitimciler, bugün ilk derse girmedi. 
Kilimli İlçesi’nde Türk Eğitim-Sen’e üye öğretmenler bugün İlk derse girmediler. 
İlk ders boş geçti öğrenciler ders yapmadı.

ŞİDDETE KARŞI YASAL DÜZENLEME İÇİN NEYİ BEKLİYORSUNUZ

Türk Eğitim-Sen Kilimli İlçe Temsilcisi Nilüfer Uçar Mucuk “ İstanbul Eyüpsultan'da özel bir lisede okul müdürü olan İbrahim Oktugan bir öğrencimin silahlı saldırısı sonucunda hayatını kaybetti. Bu elim olayda hayatını kaybeden değerli meslektaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm eğitim camiamıza diliyoruz. 
Yaşanan vahşeti protesto etmek amacıyla Türk Eğitim Sen olarak Perşembe günü yani bugün ilk derste girmeme kararı almıştık. Ve bugün bunu uyguluyoruz Okullarının da. Yine aynı gün. Yani bugün X platformunda saat 21.00’de bir hashtag çalışması yapılacak ve bu çalışma Salih Ceylan'ın ilk tweetiyle başlayacak.  
Yarın 10 Mayıs Cuma
günü yine sendikamızın aldığı kararla okullarda bir gün iş bırakma eylemi yapıyoruz ve öğretmene şiddete hayır diyoruz. 
Ayrıca okullarımızda bir hafta boyunca siyah kokart ve kurdeleyle geleceğiz. Buradan bir kez daha sesleniyoruz. Meslektaşlarımıza yönelik şiddeti önleyecek etkili tedbirleri getirecek yasal düzenlemeler için daha ne bekliyorsunuz? Sendikamızın eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti önleyici tedbirlerin alınması ve failler hakkında caydırıcı uygulanmasıyla ilgili hazırladığı ve milletvekilleri aracılığıyla meclise sunduğu teklifimiz bir an önce hayata geçirilmelidir” dedi.

Sempozyum ZBEÜ’de başladı Sempozyum ZBEÜ’de başladı

'GÖRÜNTÜLÜ HABER'

Whatsapp Image 2024 05 09 At 09.12.47Whatsapp Image 2024 05 09 At 09.12.48 (1)Whatsapp Image 2024 05 09 At 09.12.48Whatsapp Image 2024 05 09 At 09.12.48 (2)

Kaynak: Ercan Demir