İyi Parti Kilimli İlçe Başkanı Cem Çakır, “Cenaze çıkışı belediye başkan adayımız Mesut Şalvarcıoğlu’na sözlü hakaretlerde bulunan ve aynı zamanda İYİ Parti belediye meclis üyesi adaylarına ve partimize oy - destek veren vatandaşlarımızın ekmeği ve gelecekleriyle oynayan belediye başkanını esefle kınıyorum” dedi.

İlçe.Başkanı Cem Çakıroğlu yaptığı açıklamada yaşanan olayları değerlendirdi: Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun’un içifte standart uygulamasının yüz yıllık Türk yönetim geleneğine ne de inandıkları kutsal değerlere yakışmamakta olduğunu belirterek şunları söyledi;
ARTIK SONA ERMELİ.. “Çok Değerli Kilimli Halkı, Bilindiği üzere 31 Mart tarihinde ülke olarak yerel seçimleri gerçekleştik. Herkes demokrasinin ve anayasamızın verdiği yetkiye dayanarak seçme ve seçilme hakkını kullandı. Kimileri aday olarak kimileri de seçmen olarak bu vatandaşlık hakkını - görevini yerine getirdi.
Seçimler bitti kazananlar tebrik edildi ve seçilen her kişi belli bir grubun değil  o yerleşkenin belediye başkanı olarak göreve başladı. Seçilen başkanların görevi kendi sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın tamamına hizmet etmektir. Çünkü tüm adaylar seçim propagandalarını yaparken Değerli Kilimli halkı diye hitapta bulunup, seçildiklerinden sadece yanında olanlara ve hatta yandaşlara hizmet etmemelidir. 
Az önce de dile getirdiğim gibi anayasal hakkını kullanıp bir partiden aday olmuş ya da o partiye oy vermiş kişileri sırf bu nedenden dolayı ötekileştirmek, ayrıştırmak, çifte standart uygulamak ne kaç yüz yıllık Türk yönetim geleneğine ne de inandığımız kutsal değerlere yakışmamaktadır. Yaradılanı sev yaradandan ötürü bilincinden bugün gelinen nokta inanın içler acısı bir durum göstermektedir. 
Bu konuyla ilgili partimize oy veren ve meclis üyesi adaylarımıza haksız cezalandırılma yapılmasından - insanların ekmekleriyle oynanmasından dolayı yapılan ve yapılacak olan yaptırımlar için tüm devlet ekranı büyüklerimizi ve vekillerimizi sağduyulu olmasını bu yanlış uygulamanın sona erdirilmesini bekliyoruz. Son olarak geçtiğimiz günlerde bir cenaze çıkışı belediye başkan adayımız Mesut Şalvarcıoğlu’na sözlü hakaretlerde bulunan ve aynı zamanda İYİ Parti belediye meclis üyesi adaylarına ve partimize oy - destek veren vatandaşlarımızın ekmeği ve gelecekleriyle oynayan belediye başkanını esefle kınıyorum.
Seçimler gelir geçer, aynı bayrak altında, aynı düğünlerde eğlenip aynı cenazelerde gözyaşı döküyoruz. Çifte standartın olmadığı, herkese eşit uzaklıkta davranılan bir yönetim şeklinin olmasını temenni ediyor ve bir daha böyle hakaret ve ötekileştirme- haksız cezalandırmaların olmamasını tüm Kilimli Halkımız için önemle rica ediyorum.” 
HABER: ERCAN DEMİR

Dev Türk bayrakları ve meşalelerle yürüdüler! Dev Türk bayrakları ve meşalelerle yürüdüler!

Editör: Burak Can