Toplantıda Özel İdare olarak bakanlıklara taleplerini ilettiklerini ifade eden Necdet Karaveli şunları söyledi:


“Bildiğiniz gibi Kızılcaman'da Yerel Yönetimler Başkanlığımızın 3 gündür devam eden toplantısı var. Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat dün toplantıya kendileri katıldılar. Türkiye'deki AK Partili bütün büyükşehir belediye başkanlarımız, İl belediye başkanlarımız, ilçe belediye başkanlarımız, belde belediye başkanlarımız ve grup başkan vekillerimiz toplantıya bizzat iştirak ettiler. Tabii ki klasik şekilde AK Parti'nin geleneksel olarak her yıl yaptığı bir toplantıydı. Yine yerel yönetimlerde neyi yapabiliriz, nasıl başarılı olabiliriz, nelere eksik yaptık. Genel bir istişare ve değerlendirme toplantısıydı. Biz de ilimizle ilgili hem belediye başkanlarımız hem il özel idaresi noktasında biz de taleplerimizi ilgili bakanlarımıza ilettik. İnşallah bakanlarımız mutlaka değerlendirmeleri yaptıktan sonra bize dönüş yapacaklardır. 

Kadınların el emeği kazanca dönüşüyor Kadınların el emeği kazanca dönüşüyor

Tabii zor bir dönemden geçiyoruz  ülke olarak. Bildiğiniz gibi deprem bölgesinde sıkıntılarımız hala devam ediyor. Bir an evvel deprem bölgesini ayağa kaldırmak zorundayız. Biz bu noktada bütün yerel yönetimler olarak fedakarlık yapmaya hazırız. Zaten yapıyoruz. 

En kısa zamanda deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın, şehirlerimizin, köylerimizin sıkıntıları bir an evvel geçer. Biz de rutin işlerimizi yapmaya devam ederiz. Çünkü bildiğiniz gibi arkadaşlar özellikle bakanlıklardan gelen hibeler ve takviyeler noktasında bu sene zorlanacağımız aşikar. Bu noktada vatandaşımızdan da anlayış bekliyoruz. Vatandaşımız duyarlıdır. Onların da anlayış göstereceğini biliyoruz. 

Biz de il özel idaresi olarak bu yıl inşallah bölgede özellikle su sıkıntımız var. Kuraklık devam ediyor. Vatandaşlarımızı mağdur etmemek anlamında biz su kanal hizmetleri olarak, yol şube olarak her gün takviye yapmaya veya başka kaynakları aramaya, tamiratları yapmaya devam ediyoruz. Su olmadığı için birçok köyümüzde pompalar veya motorlar arıza vermeye başladı. Bunların önüne geçmek için tedbirler almaya çalışıyoruz. İnşallah bu yılı hayırlısıyla geçirip  önümüzdeki yıl yine durmaksızın hizmetlerimize devam edeceğiz” 
 

Whatsapp Image 2024 07 02 At 11.42.04

Kaynak: Ercan Demir