Dural yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Kilimli, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bıraktığı gibi duruyor!” “Kilimli, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bıraktığı gibi duruyor!”

"Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ Cumhur İttifakı'nın Hatay İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada"Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı." dedi
CHP Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ise”Gerçekten vicdan, akıl, yürek sahibi kimsenin bırakın söylemeyi, duymaya bile tahammül edemeyeceği sözler. Hataylılara siyasi şantaj yapılmasını Hataylılara havale ediyorum. Kalbinin yerinde taş olsa bu laf edilmez. Depremzedeye tehdit olur mu?" dedi.  
Çağdaş,devlet aklı ve geleneği olan ülkelerde sorumluluk makamındaki kişiler bu şekilde söylemlerde bulunmazlar,bulunmamalıdırlar.
Devletin ve yerel yönetimlerin sağladığı hizmetlerde süreklilik ve devamlılık esastır.Yatırım plan ve projeleri yerel yönetimin iktidarda olan partiye mensup olup olmadığına göre değişmez.Cumhuriyet Halk Partisi’nin mevcut belediyeleri ve 31 Martta kazanacağımız belediyelerimizde vatandaşımıza layık olduğu hizmeti vereceğimizden halkımız kuşkusu yoktur.Bu kararlılık,azim ve irade tüm belediye başkanlarımızda ve örgütümüzde mevcuttur.Hiçbir engelleme bizi halkımız için çalışmaktan,başarmaktan,üretmekten alıkoyamaz.
Zafer inananlarındır.İnanıyoruz kazanacağız."ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Haber Merkezi