İsrail, Gazze Şeridi'ne yönelik hava saldırılarına bir yenisini daha ekledi. İşgal altındaki Gazze'de bulunan iki okulu vuran İsrail savaş uçakları ve topçu birliklerinin saldırısında en az 50 Filistinli hayatını kaybetti. İletişimin tamamen kesildiği kentte insanlık dramı yaşanırken, Gazze'nin kuzeyindeki İsrail tanklarının şeridin güney istikametine doğru harekete geçtiği bildirildi.

Zonguldak’ta bir beldeye daha doğal gaz geliyor Zonguldak’ta bir beldeye daha doğal gaz geliyor

İsrail savaş uçakları ile topçuları tarafından Gazze Şeridi'ndeki iki okula düzenlenen saldırılar sonucu en az 50 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı belirtildi. Can kaybının 16 bine yaklaştığı işgal altındaki kentte iletişimin de tamamen durduğu bildirildi. Öte yandan görgü tanıklarına göre Gazze'nin kuzeyini işgal eden İsrail tankları, şeridin güneyine doğru inmeye başladı.

EN AZ 50 FİLİSTİNLİYİ KATLETTİLER

Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre, İsrail hava saldırıları ve topçu atışları, Gazze'nin Derec semtinde yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Şehit Esad Saftavi Okulu ile Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı'na (UNRWA) bağlı Salahaddin Okulu'nu hedef aldı. İki okula düzenlenen saldırılarda ölen 50 Filistinliden birçoğunun cenazesi ile yaralı yüzlerce sivil bölgeye yakın olan Zeytun Mahallesi'ndeki Baptist Hastanesine getirildi.

Editör: Burak Can