AK Parti'nin Gülüç beldesinde düzenlediği iftar yemeği programında, yaklaşık 2 bin 500 kişi Ramazan'ın manevi atmosferini yaşadı.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Kerim Sönmez'in mücadelesini takdirle karşıladıklarını belirterek, Gülüç'ün gerçek belediyecilikle buluşacağını söyledi.
AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, tüm partilere çağrı yaparak, Kerim Sönmez'e destek çağrısında bulundu ve Gülüç'ün ilçe olması için desteği beklediklerini vurguladı.
Kerim Sönmez, zorlu bir süreçten geçtiklerini ancak kararlılıkla mücadele ettiklerini ifade ederek, Gülüç'e hizmet etmek için çıktıkları yolda tehditlere ve ahlak dışı yöntemlere boyun eğmediklerini dile getirdi.
Sönmez, Gülüç'ün ilçe olması için projelerini anlatırken, yaşlanan yapı stoğunu yenilemek, kentsel dönüşüm sağlamak ve mahalleleri tekrar bağımsız hale getirmek gibi vaatlerde bulundu.

BELEDİYE MECLİSİ’NDE YENİ DÖNEM BAŞLADI BELEDİYE MECLİSİ’NDE YENİ DÖNEM BAŞLADI

‘KAÇAK EV’ İDDASINA YANIT!

Oturduğu evin kaçak olduğu yönünde çıkan haberlere de yanıt veren Sönmez, şu ifadeleri kullandı:
“Kimden aldığımızı çok iyi bildiği halde tapusu aileme ait olan arsaya 2B arazi diyor. 16 yıl önce oturma izni alınmış evime kaçak diyor. Aklınca Kerim Sönmez'in halkımız nezdindeki itibarını zedelemeye çalışıyor. Biz onun gibi olamayız. Bizim yalanla, dolanla, talanla, tehditle, şantajla işimiz olmaz. Biz gönüllere girmeye geldik. Biz kardeşin kardeşe sırt çevirmediği, kardeşin kardeşe kırılmadığı, herkesin birbiriyle dost olduğu bir Gülüç için geliyoruz. Bizim işimiz sevda işi, bizim işimiz gönül işi, bizim işimiz hizmet işi. Bizim koltuk sevdamız yok. Biz daha güzel, daha yaşanılabilir bir Gülüç için geliyoruz. Huzurun, mutluluğun, kardeşliğin daim olduğu, tehdidin olmadığı bir Gülüç için geliyoruz. Hangi siyasi partiden, hangi inanç ve düşünceden olursa olsun ayrım yapmadan herkese, her kesime hizmet etmek için geliyoruz. Gönlümüzün kapısı da, belediyemizin kapısı da herkese sonuna kadar ak olacak.
Hiç tereddüdünüz olmasın. Arkamızda bölge milletvekillerimiz var. Arkamızda AK Parti’nin gücü var. Gülüç'ü Zonguldak'ın en güzel, yaşanılır beldesi haline hep beraber getireceğiz. Beldemizdeki işsizlik sorununu mutlaka çözeceğiz. Bir tarafımızda organize sanayi bölgesi var, bir tarafımızda Erdemir, diğer tarafımızda tersaneler bölgesi var. Herkesle iyi ilişkiler kuracağız. Evlatlarımızın iş için, aş için gurbete çıkmalarının önüne geçeceğiz.”

Editör: Burak Can