Artık kimseyi kandıramazsınız millet size inanmıyor diyen Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Memiş, konuşmasına şöyle devam etti:
EMEKLİYE GÜVEN VERMİYORSUNUZ
“Emekliye banka promosyonu zaten verilmiş biz bundan yukarıda aldık ama şimdi ne yapmak istiyorlar? Yani vereceksen doğru dürüst bir şey ver de emekli sana güvensin. Emekliye güven vermiyorsunuz! Ne yaptığını şaşırdı bunlar! Emeklimizin istekleri var burada. Açlık sınırı 20 bini aştı. Geçim mücadelesi veren emeklilerimizle oynamayın. Emekliye 10 bin lira maaş vermek ölün aç kalın demek. Emeklilerin İNTİBAK yasası çözülmeli. En düşük emekli aylığı asgari ücretten az olmamalı. Emekliye refahtan pay verilmeli. Aylık bağlama oranları yeniden yüzde 70 olmalı. Emekliye sağlıkta katkı payı kaldırılmalı. Emekliye sendikal hakkı tanınmalıdır. Emekliye aile yardımı yapılmalıdır. Emekliye kira desteği sağlanmalıdır. Aç olan emekli gereğini yaptı. Şimdi gereğini yapmayanlar düşünsün. 
EMEKLİNİN SORUNU PROMOSYONLA ÇÖZÜLECEK İŞ DEĞİL!
Emeklinin sorunu promosyonla çözülecek iş değil! Emeklinin maaşına zam yapılmalı birde katkı payı verilmeli. Emekliyi promosyonla kandırmaya çalışıyorlar ama emekli bunları artık yemiyor. Sonra emekli zaten aç. Yani bu promosyonla olacak iş değil. Emekliyi promosyonla kandıramazsınız. Bir şey yapacaksanız en düşük emekli taban maaşını 17-18 bin liraya çıkarın ondan sonra bir şey yaptık deyin. Artık kimseyi kandıramazsınız! Millet size inanmıyor.”

Banka hesap müdürü hesabına 5 Milyon TL geçirdi Banka hesap müdürü hesabına 5 Milyon TL geçirdi

Whatsapp Image 2024 04 02 At 2.33.28 Pm

Muhabir: SEÇKİN KIRARSLAN