"Yerel basının ipini çektiler" "Yerel basının ipini çektiler"

Meydanda bulunan ve madendeki kuyu başının küçük maketi için “Bu heykelimtrak şeyden alanımızı arındıracağız” diyen Başkan Altuğ Dökmeci şunları söyledi:

DÖKMECİ: KOZLU KENT MEYDANI YENİDEN DÜZENLENECEK, ATATÜRK ANITI KENT MEYDANINA TAŞINACAK. HEYKELİMTRAK ŞEYDEN ALANI ARINDIRACAĞIZ” DEDİ.

“Öncelikle bu tabii daha henüz çok yeni bir konu ama şöyle bir planımız var. Onu tabii teknik arkadaşlara ve diğer kurumlardan da görüşüyoruz. Atatürk büstümüzü buraya alıp, buraya tören alanı; çünkü,  bizim tören alanımızda şu anda biz belediye personeli veya resmi kurum veya okullar birilerini getirdiğinde törenlerimize katılıyorlar. Oysaki biz törenlerimize halkımız da katılsın istiyoruz ve hazır da yapılmış. Biz bir şeyleri yıkmayı çok sevmiyoruz. Zaten yıkıp yenisini yapacak finansal bir durumda bize bırakılmadığı için ama böyle de bir alanımız var bu alan içerisinde şu arkanızda gördüğünüz heykelimtrak şeyden bir an önce arındırıp daha sonra Atatürk büstümüzü buraya alacağız ve burayı tören alanı haline getireceğiz ki törenler esnasında vatandaşımız da çok katılım sağlasın”

Whatsapp Image 2024 05 07 At 13.39.02Whatsapp Image 2024 05 07 At 13.39.04Whatsapp Image 2024 05 07 At 13.39.03

Kaynak: Ercan Demir