Yavaş'tan Erdem'e proje sözü! Yavaş'tan Erdem'e proje sözü!

Eski Meclis Üyesi Aydın dosyasını CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu’na teslim etti.
Aday adaylık dosyasını İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu’na  teslim eden Turgut Aydın ise açıklamasında şu ifadeleri kullandı; 
“Değerli yol arkadaşlarım CHP’nin değerli üyeleri vatandaşlarımız Cumhuriyet sevdalıları, Atatürk sevdalıları bugün evimizde buluştuk. İnşallah hayırlı bir yolculuğun buradan başlangıcını yapıyoruz. Geldiğiniz için ben hepinize çok teşekkür ediyorum. İnşallah sonu güzel olacak. Sevdamız Zonguldak diyoruz, her şey çok güzel olacak Zonguldak diyoruz. Ev sahipliği içinde sayın Merkez İlçe Başkanımız Osman Zaimoğlu’na, gerçekten övgü dolu sözleri için teşekkür ediyorum. Çıktığımız yolda Allah utandırmasın. Yine aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum, burada aday içimizden kim çıkarsa çıksın el birliğiyle Zonguldak Belediyesi’ne Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını göndere çekeceğiz bundan kimsenin şüphesi olmasın, ev ev kapı kapı dolaşacağız, sıkılmadık el bırakmayacağız. Ben kendi adıma buna söz veriyorum.”
“Bugün burada doğduğum, büyüdüğüm, yaşadığım ve çok sevdiğim Zonguldak’ımıza hizmet etmek üzere Zonguldak Belediye Başkanlığı için adaylığımı resmi olarak açıklamak ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne başvuru yapmak için bulunuyorum.9 yıl Belediye Meclis Üyeliği görevi yaptım. Bu vesileyle bugüne kadar pek çok hizmetin yapılmasına katkılarım oldu. Belediye Meclis Üyeliği aynı zamanda bana da çok katkı sağladı. Belediyecilik alanında deneyim ve bilgi kazanmanın yanı sıra Zonguldak Belediyesi ’nede her yönüyle kılcal damarlarına kadar tanıma imkânı buldum. Zonguldak’ın sorunlarını ve çözüm yolları için kendimi bildim bileli kafa yordum. Sorunlara çözüm yolları ve projeler ürettim. Bunları kendime de saklamadım gerek Belediye Meclis Toplantılarında gerek yetkili kuruluşlarla gerekse sosyal medya üzerinden bunları zaman zaman paylaştım. Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş üyelerimizin desteği Zonguldaklı hemşerilerimin teveccüh ve tedbirleriyle seçildiğim takdirde, halkımızla birlikte, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanlarımızla, teşkilatlarımızla uyum içerisinde en iyi hizmeti yapacağıma söz veriyorum. Birlikten güç doğar. Birlik ve dayanışma içerisinde olduğumuz sürece altından kalkmayacağımız hiçbir sorun olamaz. El ele vererek bütün sorunları çözmek için çalışmak en temel prensibimizdir. Zonguldak halkı çalışana, kendi için emek harcayana, alın teri dökene karşı hep vefalı olmuştur. Biz de var gücümüzle çalışacağız. Sizlere söz veriyorum.
Zonguldak’ta her bireye her aileye her eve her kuruluşa her sokağa her caddeye her mahalleye adil doğru ve dürüst bir biçimde en iyi hizmeti götürülmesi benim boynumun borcudur. Belediyecilik anlayışımız çağdaş, katılımcı, şeffaf hesap verilebilir ve vatandaş odaklı olacaktır. Güçlü, kararlı ve özgüven sahibi, cesur atılımcı yenilikçi, öncü ve önder bir yönetimi esas alıyorum. Bu ilkeleri bir yönetim yaklaşımı olarak belediyede hakim kılacağım. 
Belediyecilik anlayışımız çağdaş katılımcı şeffaf hesap verilebilir ve vatandaş odaklı olacaktır. Zonguldak’a geleceği taşıyacak vizyonu gerçekleştirmek şehrin cazibe imaj ve prestijini arttırmak da belediyemizin görevleri arasında olacaktır. Bu hedeflere varmak için kısa orta ve uzun vadede uygulamaya konacak projelerin ve programı hazırdır bunları paylaşacak halkımızın bilgi ve onayına sunacağız.
Belediye başkanı seçildiğimde idare eden değil yöneten olmayı amaçlıyorum. Zonguldak’ın sorunlarını ve çözüm yollarını yerinde yaşayarak öğrenen, yaşadığı bölgenin güçlü ve zayıf yanlarını iyi bilen, ileriyi görebilen ve dünyayı iyi takip eden çalışmalarında bilimi, aklı ön planda tutup tecrübe ve birikimleri ile harmanlayıp ortak aklı önem veren katılımcı bir anlayışa sahip gönül kapsayan açık bir yönetici tarafından çözülebilir. Ben böyle bir yöneticiliği büyük bölümü toplu olan kendimizin imar planlarını vatandaşlarımıza kavga etmeden hak hukuk adalet yerel gerçekler ve bilimin ışığında ivedilikle bitirip hemşerilerimi mülkiyet ve imar sorunlarını halletmek en öncelikli işlerimiz arasındadır.
Yıllardır dile getirdiği maalesef hayata geçirilemeyen içme suyu projemiz öncelikle işimiz olacaktı. Zonguldak ‘ta hemşerilerimiz buradan tekrar söz veriyorum. Su faturaları uzayacak. Bunu belediye getirmeden elektrik enerjisini ortadan kaldırıp cazibe ile şehre su verme projemiz ile yapacağız. Musluklardan akan su daha ucuz, içilir bir, kaliteli hale gelecek. Yine şehrin en önemli problemi olan toplu ulaşım trafik sorunu çözmek hedeflerimiz arasındadır. Belediyede kriz durumlarında hızlı ve etkili bir müdahale sistemi kurmak planların arasındadır. Doğal afetlere karşı hazırlık için acil durum planları oluşturacağız. Kent yoksulu ile mücadele ise en önemliliğimiz ve işimiz olacaktır.
Zonguldak’ta faaliyet gösteren termik santrallerden yararlanıp bölgesel ısınma projesini hayata geçirmek belediyenin gündemlerinden biri olacaktır bölgemiz ve şehrimiz için çok önemli olan Filyos limanı, doğal gaz endüstri bölgesi gelişmelerine şehrimizin her yönüyle hazırlanması için çalışmalara başlayacağız. Karadeniz’e komşu olan ülkelerin şehirleriyle ve mevcut olan kardeş şehirler ile sıcak ilişkiler kurup ticari, kültürel sanatsal faaliyetler geliştireceğiz.
Ben önce liyakatte, sadakat, vefaya, bilgiye, beceriye, dürüstlüğü, çalışkanlığı, tecrübeye değer veren aklını mantığını vicdanlı kullanabilen sessiz çoğunluğa partililerimize ve vatandaşlarımıza güveniyorum sonra da devletle özel sektörde sivil toplum örgütlerini siyasette elde etmiş olduğum tecrübe ve güveniyorum. Son olarak şunu da belirtmek istiyorum politik sorunları birlikte çözmek ve başarıya ulaşmak için herkesin iş birliği yapmayı taahhüt ediyorum başkan olarak kapım herkese daima açık olacaktır. Belediyenin ve başkanın kapısından bir tek kibir girmeyecektir. Zonguldaklıların sesi olmak ve şehrimizin her bir köşesini kucaklamak için buradayım şehrimizin herkesi temsil etmek ortak akıl hareket etmek ve şehrimizi, halkımıza birlikte yönetmek temel prensibim olacaktır. Parti tarafından kim aday gösterirse gösterirsin tüm desteğimi vereceğimi sizlerle paylaşmak istiyorum.”

Editör: Alican Köse