Evet!!! 
Şahsına, varsa beyine, hanımına , çocuğuna, eve, arabaya,tarlaya,havaya, ekrana, borsaya,trafiğe, haberlere, banka hesabına, altın gümüş değerlerine,fotoğrafa, güzele,çirkine bakabildiğince bak.

Bakmaya devam! Saçına, kaşına,dişine, üstüne, başına, kârına zararına bakım yapmaya. 

Hanım isen, mes'ul olduğun beyinin çocuğunun yemeğine,  çamaşırına, ütüsüne, düzen ve tertibine. 
Beyefendi isen, evin iâşesine, hanımın, çocukların ihtiyaçlarını gidermek için gelirine  bakmalısın. 


Evinin tülüne, camına, perdesine, koltuğuna her şeyin en güzeline. Duvarda rutubet olunca kazınıp boyanması gerektiğine,  vergisine, elektriğine, suyunun  vakitlice ödenmesine. 

Kaliteli veya ucuz hiç fark etmez arabanın bakımının ihmâle gelemeyeceğini de, yağının, suyunun, lastiğinin en mühimi de yakıtsız seni ve sevdiklerini bir yere  götüremeyeceği iyi biliyorsun, 
bu sebeble bakım yapıyorsun. 

 

OOO!!! Tarlan da varsa bakmaya devam. Yabani otları koparıp atacaksın kuvvet verip toprağı altını üstüne katacaksın, tohum ekip sulayıp mahsul versin diye duâya duracaksın.

Bakman gereken dünyalıklar için, gerekli olanı yapamazsan zararın hem cebine hem ruhuna  mâl olacağını bilip, tedbirli adımlar atmalısın.

Pekii!!! 

Elinle tutamadığın, gözlerinle göremediğin, kulaklarınla işitemediğin, lâkin hayatının her merhâlesinde seni sen yapan duygularına, ruhuna bakım yapıyor musun? 

Kontrol altına alamadığın öfkene, frenleyemediğin kıskançlıklarına, sınır koyamadığın dünyalık elde etme çabana, sadece kendini düşünmene, tembelliğin gezme ve eğlenme olarak kabul gördüğü, israfin her çeşitine, insanların kusurlarını birbirine aktardığı sözde dost meclislerinde konuşulmasına, daha nice eksik kalmış seni huzursuz eden hallerini acı versene, Bismillah de kazınması, zımparalanması, gerekirse mengeneye konması sonra güzelce boyanması. (Bakara 138)

Üç Aylara sağlık ve âfiyetle erişmişken! 
Kul Bakım Adresi :Yüceler yücesi Kuran-ı Kerim ve Sünnet-i seniye!!! 

Elbet netice muhteşem.