Kozlu’da ev alevlere teslim oldu! Kozlu’da ev alevlere teslim oldu!

Çatılarında baz istasyonları bulunan yüksek binaların özellikle en üst katlarında oturanlar, zaman zaman baş ağrılarını, uykusuzluğu, kansere kadar çeşitli hastalıklarını baz istasyonuna bağlarken Onkoloji servisinin de bulunduğu bir hastanenin çatısına konulan baz istasyonu hastalar ve yakınları tarafından tepkiyle karşılandı. 
“210 ADET İÇ ORTAM ANTEN MONTAJI YAPILACAK!”

BEÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Özcan Pişkin hastane personeline atmış olduğu mesajda; “Değerli çalışma arkadaşlarım; 08.11.2023 Çarşamba günü itibariyle GSM operatörlerinin ortaklaşa gerçekleştireceği "Hastane içi GSM Sinyalini Güçlendirme Projesi" başlayacaktır. Bu proje kapsamında hastanenin tüm çalışma sahasına toplam 210 adet iç ortam anten montajı gerçekleştirilecektir. Montaj çalışması hastane yoğunluğuna göre mesai içi ve mesai dışı saatlerde yapılacaktır. Bu kapsamda işbirliğiniz için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Doç. Dr. Özcan Pişkin- Başhekim.” İfadelerini kullandı.

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU’NDAN ONAY

Edinilen bilgilere göre yapılan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun yapmış olduğu ölçümlere göre kurulan baz istasyonunun bir zararının olmadığı yönünde ölçümünden sonra kurulduğu belirtilirken hastaneden henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

WhatsApp Image 2023-11-24 at 11.53.52WhatsApp Image 2023-11-24 at 11.53.51WhatsApp Image 2023-11-24 at 11.53.51 (1)

Kaynak: Haber Merkezi