Zonguldak Deplasmanlı Süper Amatör Lig’de bugün oynanan Çaycumaspor-Kilimli Belediyespor maçının uzatma dakikalarında Çaycumasporlu futbolculardan 90 numaralı futbolcu kırmızı kart görmesinin ardından maçın hakemi Soner Harmanbaşı’na fiili saldırıda bulundu. Kafasına aldığı darbe ile yaralanan maçın hakemi Soner Harmanbaşı ve yardımcıları Murat Kaskun, Atakan Karakayış emniyet kuvvetleri tarafından koruma altına alındı. Hakem Soner Harmanbaşı maçı 90+6’nci dakikada tatil etti.
HAKEM VE GÖZLEMCİ ARKADAŞLARI SALDIRIYA UĞRAYAN HAKEMLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Çaycuma Çim Saha’da meydana gelen saldırının ardından önce hastaneye giden maçın hakem triosu rapor aldıktan sonra şikayet için Çaycuma İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geçti.
Soner Harmanbaşı, Murat Kaskun ve Atakan Karakayış’ya yapılan saldırıyı öğrenir öğrenmez acil olan Çaycuma’ya giden C Klasman hakemi Hakan Ergin, Bölgesel yardımcı hakem Arif Emre Harmanbaşı, İl Gözlemcisi Hakan Aydın, İl hakemleri Doğukan Karakaya ve Mertcan Bıçakcı Çaycuma İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek saldırıya uğrayan hakem arkadaşlarına sahip çıktı, moral verdi.
HAKEM ARKADAŞLARI SAHİP ÇIKTI
Soner Harmanbaşı’nın hakem arkadaşları C Klasman Hakem Hakan Ergin, Bölgesel yardımcı hakem Arif Emre Harmanbaşı, ve il hakemleri Doğukan Karakaya ve Mertcan Bıçakcı  ve gözlemci Hakan Aydın yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdiler: “Bugün oynanan Çaycumaspor-Kilimli Belediyespor Süper Amatör Ligi müsabakasında görev alan hakem arkadaşlarımızdan Soner Harmanbaşı, Murat Kaskun ve Atakan Karakayış müsabakanın 90+6. Dakikasında Çaycumasporun 90 numaralı oyuncusu tarafından uğramış oldukları çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Sahada görmek istemediğimiz bu tür davranışları hiç bir şekilde kabul etmiyoruz. Sonuna kadar Hakem arkadaşlarımızın yanındayız” 
Haber: Ender Yüksel

Zonguldakspor'a primler Ömer Selim Alan'dan.. Zonguldakspor'a primler Ömer Selim Alan'dan..

Whatsapp Image 2024 01 28 At 20.08.56 (1)

Kaynak: ENDER YÜKSEL