1,5 yıl önce Devrek AKD ile Sakarya A.Ş arasında oynanan maçta Serkan Albayrak isimli futbolcu gördüğü kırmızı kart sonrasında Zonguldak’ın başarılı hakemlerinden İsmail İnam’a kafa atmanın cezasını ağır ödedi. Mahkeme sonuçlandı, Serkan Albayrak 6 ay hapis cezası aldı.
HAKEME KAFA ATTI, 6 AY CEZA ALDI
27 Şubat 2022 tarihinde Devrek ilçesi, Çaydeğirmeni Beldesi’nde Devrek AKD ile Sakarya A.Ş. takımları arasında oynanan futbol müsabakasında Türkiye Futbol Federasyonu İl Hakem Kurulu tarafından Hakem olarak atanan İsmail İnam’a Devrek AKD spor oyuncusu Serkan Albayrak gördüğü kırmızı kart sonrası kafa atmış, müsabaka yarıda kalmıştı. 
İSMAİL İNAM OLAYI MAHKEMEYE TAŞIDI
Müsabakanın hakemi İsmail İnam olayın ardından Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinden darp raporu alarak Devrek Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak şikayetçi olmuştu. Futbol Hakemi yaklaşık 1,5 sene süren davada bütün davalara katılarak davanın sonuçlanmasını bekledi, ve sonunda karara bağlandı.
HAKEMİ HEDEF ALANLARA İBRET OLACAK
1,5 yıl süren davanının ardından futbol müsabakalarında hakeme yönelik şiddetin cezalandırılması ve Serkan Albayrak’ın aldığı 6 aylık ceza diğer salgırganlara da ibret olacak.
Görülen dava sonunda mahkemenin aldığı karar şöyle: “Gereği Düşünüldü; sanık Serkan Albayrak hakkında müsabakada görevli olan Futbol Hakemi İsmail İnam’a kafa atma ve yaralama iddiasıyla açılan davada yargılanması sonucunda her iki tarafında tanık olarak gösterildiği şahıslar dinlendi. Sanığın atılı suçu işlediği sonuç ve kanaatine varılmakla, suçun işleniş biçimi, suçun işlendiği zaman ve yer göz önünde bulundurularak sanığın eylemine uyan 5237 sayılı TCK’nın 265/1 maddesi gereğince takdiren 6 Ay Hapis Cezası ile Cezalandırılmasına karar verilmiştir”
(Haber: Ender Yüksel)

ÇAKMAK SORDU VERİLMEYİNCE ATEŞ ETTİ! ÇAKMAK SORDU VERİLMEYİNCE ATEŞ ETTİ!

WhatsApp Image 2023-11-17 at 10.37.53WhatsApp Image 2023-11-17 at 10.39.38