pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

Zonguldak ilçelerinde Zafer Bayramı coşkusu!

Zonguldak’ın ilçelerinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı coşkuyla kutlandı.

HABERDE İNSAN 30.08.2023, 12:49 30.08.2023, 12:54
Zonguldak ilçelerinde Zafer Bayramı coşkusu!

Ereğli ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı dolayısıyla geçit töreni gerçekleştirildi.
Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Belediye Başkanvekili Ergün Düzgün, Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin ile Ağır Ceza Başkanı ve Komisyon Başkanı Aynur Çelik Atatürk Bulvarı’ndaki törende yerlerini aldı. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Protokol üyeleri, törene katılan yaklaşık 30 sivil ile diğer görevli katılımcıların bayramını tebrik etti.

Devrek ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü vatandaşların yoğun katılımı ile sakin bir şekilde kutlandı.
Devrek’te Zafer Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Bulvarı Hükümet Konağı önünde bulunan tören alanına çelenklerin sunulmasıyla başlandı. Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından askerler ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemi hakkında konuşmalar yapıldı. Şiirler okundu. Buradaki programın sona ermesinden sonra ilçe protokolü tarafından kaymakamlıkça belirlenen şehitlik ziyaret edildi.
Düzenlenen törene; Devrek protokolünün yanı sıra, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, muharip gaziler, askerler ve vatandaşlar katıldı.

Zonguldak Alaplı ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı.
Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlenen tören; çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Belediye Başkanı Nuri Tekin, İlçe Jandarma Komutanı Ergün Gündoğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, kamu kurum amirleri ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katıldı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, törende kompozisyon, şiir ve çeşitli sportif okuması ile program sona erdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)