banner51

banner5

banner52

Kdz. Ereğli’de Muhtarlar Günü törenle kutlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle tören düzenlendi.

HABERDE İNSAN 19.10.2022, 13:31
Kdz. Ereğli’de Muhtarlar Günü törenle kutlandı

Kdz. Ereğli’de 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bugün sabah tören düzenlendi. İlçede görev yapan mahalle ve köy muhtarlarının katılım sağladığı törende, Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Ak parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kdz Ereğli İlçe Emniyet müdürü Hasan Ünlü, Kdz. Ereğli İlçe Jandarma komutanı Üsteğmen Ali Akça ve daire müdürleri yer aldı.
Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkan vekili Nurettin Yaman tarafından çelenk sunulması ile başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkan vekili Nurettin Yaman, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Muhtarların demokraside önemli rol oynadığına vurgu yapan Kocatürk, Ereğli’de 137 muhtarın görev yaptığını ifade etti. Muhtar Kocatürk konuşmasında şunları söyledi: “Muhtarlar mahallesinde ve köyünde devletin gözü, kulağı, eli, ayağıdır. Bizler mevcut yapı içerisinde görevimizi en iyi şekilde yapmak durumundayız. Örnek muhtar olmak durumundayız. Örnek muhtar, halkının sorunlarını ilgili makamlara götüren ve çözen muhtardır."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı