banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Evleri yanan aile yeni evine kavuştu

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bir aileyi evsiz bırakan yangının yaraları sarıldı. İ

HABERDE İNSAN 08.12.2022, 10:52
Evleri yanan aile yeni evine kavuştu

Yangın ilçenin Perşembe beldesi Kızılbel köyünde meydana geldi. 25 Ekim Salı günü saat 21.25 sıralarında Baycık ailesinin evinde çıkan yangında ev kullanılmaz hale geldi.  Hayırseverler, dernekler harekete geçti. Yangında tüm eşyaları yanan Erkan, Fatma ve 5 yaşındaki çocukları Alperen ile birlikte sokakta kaldı. Büyük bir mağduriyet yaşayan aile için duyarsız kalınmadı. Çaycuma Kent Konseyi Kadın Meclisi ve hayırseverler, gelen yardımlarla birlikte gönüllü olarak evi yeniden inşa etti. Başlatılan tadilat çalışmalarıyla ev küllerinden doğdu. Kent Konseyi Kadın Meclisi yeni evlerine kavuşan Baycık ailesine getirdikleri pastayı keserek bu mutlu anı kutladı.
Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayla Kalaycı, toplanan yardımları aileye ulaştırarak onlara yaşam alanı sağlayabildikleri için çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Arkadaşlarımla beraber bugün bu güzel ailenin evini bitirmiş halde hayırlı olsun için geldik. Bu konuda bize yardım eden Çaycuma esnafına, belediye başkanımıza, Perşembe esnafına, eczacı Sevilay hanım, yardım derneklerine çok teşekkür ediyorum. Güle güle otursunlar. Güzel günlerde tekrar beraber olacağız İnşallah" dedi.
Adeta küllerinden doğan evinin verdiği mutluluk ile Erkan Baycık duygularını şu şekilde aktardı, “Kaymakamımızdan, hayırsever Sevilay hanımdan, belediye başkanımızdan, muhtarımızdan, komşularımızdan ve Kent Konseyimizden Allah razı olsun. Teşekkür ederim. Emeği geçen herkes sağ olsun.”
Evin 5 yaşındaki miniği Alperen, bu kez yüzündeki tebessümle mutlu olduğunu söyledi. Küçük Alperen getirilen oyuncaklarla oynarken bir taraftan da kendisi için getirilen pastayı keserek mutluluğunu paylaştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Yorumlar (0)