AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı, İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, sossyal medyada “gurbetçiler yıllık 2000 € vatana destek vergisi verecek” şeklindeki ifadelerin
  asla gerçeği yansıtmadığını söyledi 

Almanya’da yaşayan gurbetçimizi çok yakından ilgilendiren açıklama şu şekilde

“Saygıdeğer büyüklerim, 
Kıymetli kardeşlerim, 
Yurt dışından ülkemize  tatil-izin dolayısıyla seyahatlerin başladığı şu günlerde bazı sosyal medya hesaplarının Yurt Dışı Türk Toplumunu rencide eden, ötekileştiren,Türkiye ile bağlarının zedelenmesini hedefleyen paylaşımlarını hassasiyetle takip ediyoruz. 

Bu bağlamda “Gurbetçiler yıllık 2000 € vatana destek vergisi verecek” şeklindeki ifadeler  asla gerçeği yansıtmamaktadır. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanma aşamasında olan yeni vergi paketinde yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza herhangi bir başlık altında vergilendirme çalışması söz konusu değildir. 

Bahse konu yeni vergi paketine ilişkin piyasadaki paydaşlar tarafından Hazine ve Maliye Bakanlığına sunulan öneri ve beklentiler değerlendirilmekte olup, Bakanlık tarafından son hali şekillendirildikten  sonra TBMM’ye sunulması planlanmaktadır.

Vergide adaletin daha da pekiştirilmesi ve etkinliğinin artırılması amacıyla hazırlanan yeni vergi paketine ilişkin ortaya atılan iddiaların, kamuoyunda tedirginlik ve güvensizlik oluşturmayı amaçladığı belirlenmiştir.

Zonguldak Belediyesi’nde israfı önleme eğitimi verildi Zonguldak Belediyesi’nde israfı önleme eğitimi verildi

Resmî kurum ve yetkililer dışında yapılan spekülatif açıklamalara itibar etmeyiniz.

https://x.com/dmmiletisim/status/1809127064152260884?s=46&t=YCiZeZ5JILlNSpId5NHDMw

Saygılarımla”

Kaynak: SOSYAL MEDYA