banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Zonguldak sahipsiz değil! Borcunuz var!

İYİ Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Dilay Yurdumakan Küçük EPDK düzenlemesi ve rödevans sahalarda artan maliyetler nedeni ile açıklama yayınladı.

Güncel 14.01.2023, 15:39
Zonguldak sahipsiz değil! Borcunuz var!

Dilay Küçük, ÇATES ve EREN ENERJİ’nin Zonguldak’a borcu olduğunu belirterek yerli kömüre teşvik alınması yönünde çağrıda bulundu.
“Son dönemde kömürün ve emeğin başkenti Zonguldak’ta, vefasızlığı iliklerimize kadar hissediyoruz. Yerli kömür için kalkan teşvik sebebiyle Eren Enerji ve ÇATES yerli üreticilerimize sırt çevirmiş durumda. Yerel ölçekte istihdam sağlayan rödovans sahipleri bu nedenle zor günler geçiriyor. İşsizliğin ve enflasyonun zirve yaptığı şu günlerde bu yaşananlar dur diyecek kimse yok mu? İktidar kanadı bu zulme neden ses çıkarmıyor? İki büyük şirketin Zonguldak’a vefa borcu vardır. Şehrimiz ve insanlarımız sayesinde bu şirketler büyümüş, holdingleşmiş ve servetine servet katmıştır. Ancak yine bu şirketler bu dönemde fedakarlık yapmayı değil üreticilere sırt çevirmeyi tercih ettiler. Zonguldak halkı, emekçisi bu yapılanları unutmaz. Yerli kömüre teşvik alınması acilen hayat geçirilmelidir. Üreticilerin eli güçlendirilmelidir. Şehrimizin kan emicilerine üreticilerimiz yedirilmemelidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (1)
Gökhan 3 hafta önce
Sen kime ne alnadiyon akp anlamaz çünkü anlamazakdan geliyorlar halk ac kalmış umrumda degil ya bunların seçime az kaldı halk gozu açsın artık sandık da kime oy vereriz diye düşünmeyin artık yeter deyin çünkü 20 sene bunlardan bıktım duymuyorlar akp bunlara müsade etmeyelim geçit vermeyelim