banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Zonguldak Öğretmenevinde neler oluyor?

Zonguldak Öğretmenevi daha önce Ak Partili Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve yine Selim Alan’ın çantacısı olarak tabir edilen Yaşar Gök’ün karargahı olduğu, parti içi gizli görüşmelerin burada yapıldığı iddia edilmiş ve konu yerel basında yer almıştı.

Güncel 17.01.2023, 15:10
Zonguldak Öğretmenevinde neler oluyor?

Haber merkezime ulaşan bilgiler doğrultusunda yine Zonguldak Öğretmenevi Kütüphanesi’ni Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve ekibi saatlerce kullandığı ve halka açık olan Öğretmenevi Kütüphanesini oraya gelen vatandaşların kullanamadığı ve kütüphaneye vatandaşların alınmadığı ileri sürüldü. 

32 ÇALIŞANIN 9 KİŞİSİ KAYIP İDDİASI
Yine haber merkezimize ulaşan iddialar doğrultusunda Öğretmenevinde çalışan 32 personelin 12 si stajyer olarak görev yaptığı belirtilirken, geri kalan 22 personelden 9’unun iş bodrolarının olmasına rağmen hiçbir şekilde ortada olmadıkları iddia edildi. Bu 9 kişinin işe gelmemesiyle birlikte geri kalan 11 personel ise günde 8 saat çalışması gerekirken günde 12 ile 14 saat arasında çalıştırıldığı ve mesai ücreti almadığı iddia edildi. Yine Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve ekibi burada geç vakte kadar kütüphaneyi işgal ettiği ve bu saate kadar içerde personel bekletildiği iddia edilirken Zonguldak Öğretmenevi Müdürlüğü’nden konu ile ilgili açıklama bekleniyor.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)