banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

YSK yayımladı... İşte 28 Mayıs'taki seçim pusulası

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanı Seçimi'nde adayların seçilme yeterliliğini kazanamadığını, 28 Mayıs Pazar günü ikinci tur seçimin yapılmasına karar verildiğini duyurmuştu.

Güncel 16.05.2023, 09:22
YSK yayımladı... İşte 28 Mayıs'taki seçim pusulası

Cumhurbaşkanlığı seçimleri yeterli çoğunluğa ulaşılamadığı için ikinci tura kaldı. En çok oy alan iki aday için yeni oy pusulaları basılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millet İttifakı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında geçecek olan ikinci tur yarışında vatandaşların kullanacağı oy pusulası ortaya çıktı.

“OY PUSULASINDA ERDOĞAN BİRİNCİ SIRADA, KILIÇDAROĞLU DA İKİNCİ SIRADA YER ALACAKTIR”

YSK Başkanı Ahmet Yener, oy pusulalarında sıralamanın değişmeyeceğini belirterek, “Sıralamalarındaki adayın bir önceki adayın yarışa devam etmemesi halinde onun yerini alması şeklinde daha önce aldığımız bir kararımız bulunmaktadır. Recep Tayyip Erdoğan birinci sırada, Kemal Kılıçdaroğlu da ikinci sırada yer alacaktır” açıklamasında bulunmuştu.

20 Mayıs tarihinde yurt dışında oy vermeler başalyacak. Onun da hazırlıkları devam ediyor. Oy pusula basımları gerçekleşecek. Yine böyle bir yanda Erdoğan, diğer yanda Kılıçdaroğlu olacak.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)