banner51

banner5

banner52

Vali Tutulmaz'dan açıklama: Ses bana ait değil

Güncel 25.10.2022, 23:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal konutun temelini attı. Zonguldak’a canlı bağlanılan programda Erdoğan konuşurken yayında “Yandık” diye bir ses duyulması üzerine sesin Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a ait olduğu iddia edilirken, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz sesin kendine ait olmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ‘İlk Evim İlk İşyerim’ projesi kapsamındaki ilk temel atma töreninde konuştu. Erdoğan, konutların 2028’de teslim edileceğini, 250 bininin ise iki yıl içinde teslim edileceğini duyurdu.

Erdoğan, konuşmasını “Dünyadaki krizleri ancak ortadan biz kaldırırız. Türkiye’yi ekonomik bakımdan geliştirecek programı olan tek siyasi kadro biziz. İnşallah 28’inde ‘Türkiye 100 yılı’nı Ankara’da açıklıyorum. Gelişmiş ülkelerin dahi sıkıntıda olduğu dönemde Türkiye’nin yoluna devam edebilmesi bu sayededir” diyerek bitirdi.

Erdoğan konuşurken ‘Yandık’ diye bir ses duyuldu.

Ardından temel atma töreni için hazır bulunulan 8 ile bağlanıldı. Bu illerden ilki Konya oldu. Konya’da temelin atılmasının ardından ikinci temel için Zonguldak’a görüntülü olarak bağlanıldı. Erdoğan, Zonguldak’ta temeli atma töreninde açılışı yapacakların isimlerini tek tek saydı. Erdoğan’ın “Zonguldak’ta Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, duyuyor musun bizleri. Yanında milletvekilimiz Polat Türkmen, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar” demesinin hemen ardından törene katılmayan milletvekillerinin ismi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sayılması ile “Yandık” diye bir ses duyulurken sesin Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a ait olduğu iddia edildi. Bir çok yerel gazetede bu haberin çıkması üzerine Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz sesin kendisine ait olmadığını söyledi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı