pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

Üniversitede sayısız sorun varken, Rektör hoca rotayı Bosna'ya kırdı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Üniversitenin açılmasına günler kala, Bülent Ecevit Üniversitesi sayısız sorunsuz ile boğuşurken, rotayı Bosna Hersek'e kırdı. Rektör Özölçer, Uluslararası işbirliklerini güçlendirmek amacıyla 7-10 Eylül tarihlerinde Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Güncel 11.09.2023, 17:12 12.09.2023, 11:43
Üniversitede sayısız sorun varken, Rektör hoca rotayı Bosna'ya kırdı

İlk olarak TC. Saraybosna Büyükelçiliğini ziyaret eden Rektör Özölçer, Büyükelçilikte Eğitim Müşaviri Dr. Faruk Berat Akçeşme ile görüştü. Bosna Hersek’te yer alan üniversiteler ile olası işbirliklikleri konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Rektör Özölçer,  ziyaretinin ikinci gününde Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) tarafından misafir edildi. Ziyaret kapsamında IUS Rektörü Prof. Dr. Ahmet Yıldırım ile görüşen Özölçer, üniversiteler arasında var olan ikili antlaşmaları ve gelecekte yapılabilecek Erasmus ve öğrenci değişim antlaşmalarına dair değerlendirmede bulundu.
Göreve geldiği günden bugüne üniversitenin eğitim çıtasını aşağı çeken Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ve ekibi, Uluslararası  işbirliğini Bosna Hersek ile kurması manidar bulundu.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (3)
Yorumsuz 3 hafta önce
URAP raporlarina gore son uc yilda basari bakimindan universite, cok daha alt siralarda olan 20 universite tarafindan gecildi. Yani sadece Turk devlet universiteleri arasinda basari bakimindan 20 sira geriye gitti. Soz konusu gerilemenin buyuk bolumu, yaklasik 18 universitenin gerisine dusmesi, 2022 ile 2023 yillarinda gerceklesti. URAP raporlari kamuya acik, suphesi olan inceleyebilir.
Osman 3 hafta önce
Üniversite; Rektör tarafından personele baskı ve mobing yaparak yönetiyor.Eğitim filan yok akademisyenlere bile mobing yapıyor kimsenin kadro korkusundan dolayı gıkı çıkmıyor. Bu adamlar gençleri eğitecek adamların kendilerinde şahsiyet kalmamış. Bu adamı görmeyen AKP yöneticilerine yuh olsun.
Ahmet Yıldırım 3 hafta önce
devletin tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla yurtdışı seyahatleri ne güzel dünya arkadaş
üniversiteyi fetö itirafçıları yönetiyor diye bir iddia var araştırın bunu