banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Tehdit, şantaj ve iftira hepsi bunda!

Türkiye'de faal gazetecilerin kurduğu, bağımsız niteliğe sahip olması için tüzel kişiliğe haiz bulunmayan, iletişim özgürlüğü, meslek etiği ve ilkelerini savunan bir özdenetim mekanizması olan Basın Konseyi’nden, bel altı ve şantaj kokan yazılarıyla ünlü Pusula Gazetesi Sahibi Ali Rıza Tığ’’ı kınadı!

Güncel 06.12.2022, 18:47 07.12.2022, 13:15
Tehdit, şantaj ve iftira hepsi bunda!

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı hakkında yapmış olduğu haberlerde ortaya bir kanıt koymadan iddiaları gerçekmiş gibi yazan Tığ’a kınama cezası verilirken bu durumu haberlerleştiren Halkın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Özdemir bugün sosyal medya hesabından Pusula Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Tığ tarafından tehdit edildiğini iddia etti.
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Özdemir; ”Ali Rıza Tığ denen kişilik... Basın Konseyinin kınamasını haber yaptığımız için aracı kişiyle tehdit mesajı göndermiş... Elinden geleni ardına koyma” diyerek duruma tepki gösterdi. 
Daha önce de Bel altı ve şantaj yazılarıyla ünlü Pusula Gazetesi sahibi Ali Rıza Tığ, Elmas TV haber spikeri Bilge Albas'ı 15-16 yaşlarında çektiği ve içeriğinde müzik eşliğinde yüz mimiklerinin yer aldığı video ile "Ergin Özkul benimle ilgili haberler yapmaya devam ederse videoyu herkese yayıp haber yaparım" şeklinde tehdit ederek şantaj yapmış ve videoyu yaymıştı.
Pusula Gazetesi’ni bir silah gibi kullanan Ali Rıza Tığ daha önce de İş insanı Sami Aydın, İYİ Parti eski İl Başkanı Ragıp Bayraktar ve Karaman eski Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı’yı tehdit etmiş ve bu kişiler medyaya çıkarak kendilerinin tehdit edildiğini ve para istendiğini belirtmişti.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (1)
DEVREK 2 ay önce
HAYSİYETSİZ ADAM BENDEN PARA VERMEZSEN SENİ HABER YAPARIM DİYE SÖYLEYP KÖŞE YAZISINDA YAZDI
SONRA AGA BABALARI İLE BİR OLUP BELALTI HABERLER YAPTI AGA BABALARI BUNGALOV EV YAPARKEN NEKADAR YARDIM ETMİŞ ACABA ALİ RIZA YA
AH ALİ RIZA AH PİSLİĞİN ÖNDE GİDENİSİN