pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

“Sizin adınıza utanmaktan helak olduk!"

Zonguldak Kozlu özel halk otobüslerine ait durakların bakımsızlığına Çevre Koruma Derneği Başkanı Ahmet Öztürk’ten sert tepki geldi. Gün içerisinde yüzlerce insanın bu duraklardan otobüse bindiğine ve durakların bakımsız ve pis olduğuna vurgu yapan Öztürk Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş ve Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a seslenerek; ”Ben yazmaktan bıktım ama sizde en küçük mahcubiyet duygusu uyandıramadım. Sizin adınıza utanmaktan helak olduk resmen. Sayın başkanlarım, ilçelerden annesinin elinde gelen bir çocuğu düşünün lütfen. Bu çocuğun hatırasında kalan Zonguldak bir mezbeleden ibaret olacak sayenizde” diyerek tepki gösterdi.

Güncel 05.08.2022, 10:25
“Sizin adınıza utanmaktan helak olduk!"

İşte Çevre Koruma Derneği Başkanı Ahmet Öztürk’ün sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamada; ”Burası Kozlu otobüs durağı. Zonguldak Belediyesi sınırları içindeki durak her gün on binlerce insana hizmet veriyor. Tıp Fakültesi’ne de araçlar buradan kalkıyor. Çaycuma’dan, Devrek’ten, Gökçebey’den, hatta Bartın ve Karabük’ten her gün yüzlerce insan geliyor. Bir anlamda Zonguldak’ın selamlama kapısı bu kubur. İki belediyenin sorumluluk alanındaki duraklara pislikten girilmediği gibi, kötü zeminde, biraz dikkatsiz yürüyen ayağını burkuyor. Hemen yanındaki viran yapı bile yıllardır öylece duruyor.
Sayın Ömer Selim Alan Sayın Ali Bektaş ben yazmaktan bıktım ama sizde en küçük mahcubiyet duygusu uyandıramadım. Sizin adınıza utanmaktan helak olduk resmen. Sayın başkanlarım, ilçelerden annesinin elinde gelen bir çocuğu düşünün lütfen. Bu çocuğun hatırasında kalan Zonguldak bir mezbeleden ibaret olacak sayenizde. Bu çocuk büyüyünce sorana neden Zonguldaklıyım desin? Kendini nasıl Zonguldaklı hissetsin? Eserinizle övünebilirsiniz, kent dışına çıkan çocuklarımız bir daha kente dönmüyor artık. Böyle bir kentte yaşamak istemiyor çünkü. Bize yaptığınız kötülüklere alıştık da bu kente verdiğiniz zarar hesapsız hale geldi. Ayıptır. Yazıktır. Günahtır” dedi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)