pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

SERTAN KUZU’DAN ‘RET’ OYU AÇIKLAMASI

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bulunan Kışla Sanayi Sitesi'nde yer alan kamyon garajının satışı için bugün Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısında yapılan oylamada ‘ret oyun kullanan MHP Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi’ Sertan Kuzu’dan açıklama geldi.

Güncel 06.09.2023, 18:42
SERTAN KUZU’DAN ‘RET’ OYU AÇIKLAMASI

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sertan Kuzu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Bugün Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısındaki tartışmalara konu olan işletmesini belediyemizin yaptığı kamyon garajı’nın satış istemi ilgili madde için hem hukuksuz olduğunu bildiğim hemde etik bulmadığım için red oyu kullandım.

Öncelikle belirtmek gerekir ki; 06.09.2023 tarihli Belediye meclis gündeminin 8. Maddesinde belirtildiği gibi (982 ada 9 parsel) tapu kayıtlı bir taşınmaz bulunmamaktadır. 

Ancak iddia edildiği gibi kastedilen taşınmaz kamyon garajı olarak bildiğimiz alan ise ,AK Parti Grup sözcüsü (belki de bilmeksizin) Numan KORKMAZ’ın beyanında da belirttiği üzere , hukuki olarak problemlidir. 

Şöyle ki; Her ne kadar bu alan tapuda Belediyemiz adına kayıtlı görünse de kamulaştırılmasına ilişkin tescil davası Kdz.Ereğli 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2022/214 E. Sayılı davası devam etmektedir. Yani mülkiyet hususu hukuki olarak ihtilaflıdır.

Bu durumdaki taşınmazın bu aşamada satışı uygun olmamakla birlikte belirtilen kararın meclis gündeminde kabulü halinde tüm meclis üyelerinin cezai müeyyidelerle karşılaşma ihtimali de bulunmaktadır.

Milliyetçi Haraket Partisi olarak Kdz.Ereğli halkının menfaatine olan her durum ve koşulda, kayıtsız ve şartsız destek vereceğimizin bilinmesini ister, kamuoyuna saygıyla sunarız.

Sertan KUZU
MHP Kdz.Ereğli Belediye Meclis Üyesi

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)