pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

SEÇİME 7 AY VAR AMA POSBIYIK HALA SATMAYA DEVAM EDİYOR!

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık yaklaşık 2 ay önce yine Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’ne getirdiği kamyon garajı olarak bilinen Kışla Sanayi Sitesi önündeki 20 dönümden fazla bir alana sahip Hüseyin Uysal döneminde buraya olimpik yüzme havuzu projeleri yapılmış olan ve belediyenin ve Ereğli Halkının elinde kalan son kamu malı olarak görülen alanı ticari alana çevirmişti. 

Güncel 02.09.2023, 16:54
SEÇİME 7 AY VAR AMA POSBIYIK HALA SATMAYA DEVAM EDİYOR!

Posbıyık’ın bu hamlesi hem Cumhuriyet Partisi hem de AK Parti meclis üyeleri tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Ancak Posbıyık’ın meclisteki baskın gücü bu alanı ticari alana çevirmeye yetti. Şimdi ise Posbıyık’ın tüm belediye meclis üyelerine önümüzdeki Çarşamba günü yapılacak olan belediye meclisi için gündem gönderdiği ve bu alan için satış kararı çıktığı öğrenildi. Tam da seçimlere yedi ay varken, Posbıyık’ın seçilip seçilemeyeceği belli değilken Ereğli halkının malı olan bu yirmi dönümden fazla alanın satışa çıkarılması iddiası şaşkınlık yarattı. Bu iddia edilen durumdan ötürü meclis üyelerinin panik halinde olduğu ve bu durumu ‘Posbıyık şaşırdı’ diye nitelendirdiği iddia edildi. 

Edinilen bilgilere Posbıyık’ın burayı daha önceden anlaştığı yandaşlarına satmak istediği iddia ediyor. İddiaların doğruluğunu zaman gösterecek fakat Ereğli’de halk otobüsleri park yeri olmadığı için Orman İşletme Müdürlüğü’nün önüne park ederken belediyenin son arazisinin satılacağı iddiası halk arasında seçime gidilen bu süreçte ‘Posbıyık sata sata gidiyor’ söylemlerini doğurdu. 

Mecliste oylanacak olan bu alanın satışı konusunda oy kullanmak 19 Cumhuriyet Halk Partili, 11 tane de AK Partili üye mecliste bulunuyor. Ancak Cumhuriyet Halk Partili birkaç üyenin de ret oyu vereceği edinilen bilgiler arasında.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)