banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

"Risk bağıra bağıra duruyor"

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın Zonguldak limanı ile ilgili basına yapmış olduğu açıklamalara CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun’dan sert eleştiri geldi.

Güncel 16.01.2023, 12:42
"Risk bağıra bağıra duruyor"

Ebru Uzun açıklamasında; Belediye Başkanı sayın Ömer Selim Alan’ın yaptığı her açıklamada hayretler içerisinde kalıyoruz.
Sayın Başkan, şehrin içerisinden geçen derenin liman içerisinde denizle birleştiği yerdeki tehlikeye dikkat çekmiş “Risk bağıra bağıra duruyor orada, ama bizim yetkimiz olmadığı için bir şey yapma şansımız yok” diyerek acı bir itirafta bulunmuş.13 yıldan bu yana limanın tarak gemisiyle temizlenmediğini, resmi yazının TTK ‘ya yazıldığını ve duyarlılık gösterip gereğini yapacaklarına inandığını da belirtmeyi ihmal etmemiş.
Ankara’da her türlü işi Bakanlıklarda bitiren muktedir Başkan, risk bağıra bağıra ortada duruyor derken, burnunun dibindeki TTK’dan bunca yıl sonra şehrin bu kadar önemli bir sorununu, resmi yazışmaların gölgesinde takip ettiğini söylüyor. Gerçekten enteresan!
Enteresan olan diğer konu ise barajdaki su seviyesinin ilk kez bu kadar düştüğü, Zonguldak halkına ancak 4 ay yetecek su kaldığını ve elinden sadece dua etmek geldiğini söylemesi…
Sayın Başkan; Yağmur duası eskiden Kemal Sunal filmlerinde rastladığımız ve biraz da üç kağıtçıların saf köylüleri kandırmak için kullandıkları bir metottu. Bu yüzyılda ,bu bilim çağında önlem alıp çözüm üretemeyişiniz ,işinizi  Allah’a havale etmeniz gerçekten enteresan!
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nız Melih Gökçek’te su problemi yaşandığında Ankaralılara tatile çıkmasını önerirdi. Şayet dualarınız kabul olmazda 4 ay sonra susuz kalırsak sakın benzer bir öneriyle Zonguldak halkının karşısına çıkmayın. Çünkü gülecek hal bırakmadınız bizlerde.
Madem bu yazı susuz geçirme tehdidi ile karşı karşıyayız deniz suyunun arıtılıp kullanılmasına kafa yorabilirsiniz mesela !
Maliyeti çok yüksek bir işlem ama siz Bakanlıktan çözersiniz işi, inanıyoruz!” dedi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)