pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

POSBIYIK, ÖNCE SÖZ VERDİĞİ PROJELERİ YAPSIN

Kara Tren’in Perşembe günü yayınlanana bölümüne konuk olan MHP Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Sertan Kuzu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Kışla Sanayi Sitesi’nde yer alan kamyon garajının satışı için diretmesini ve satış kararı iptali sonrası ret oyu verenlere tepki göstermesini eleştirdi.

Güncel 09.09.2023, 14:53

Sertan Kuzu ayrıca konuyla ilgili Halil Posbıyık’a ‘Sen bugüne kadar söz verdiğin hangi projeyi yaptın ki şimdi kamyon garajını satıp oradan gelecek parayla proje yapacaksın’ şeklinde eleştiride bulundu ve şunları söyledi: 

“Şuan altı aylık bir süre var önümüzde. Satış kararı onaylanıp bu kararın meclisten geçtiğini varsayalım; kaymakamlıkla yazışmalar cevap gelmesi falan on beş gün, encümene gelecek orada başka bir süreç başlayacak, bir buçuk ay... Sen bugüne kadar hangi projeyi yaptın da oradan gelecek parayla bir proje hazırlayacaksın? Madem buradan gelecek parayla limanları yapacaksın, iskele yapacaksın, madem burası bu kadar değerli niye ilk geldiğinde ERDEMİR ile ilişkiler kurup da ya da bir hayırseverin yardım almaya çalıştın ki? Madem orayı satsaydın kent meydanına başlasaydın. Biz de  vatandaş olarak toz duman yutmasaydık. Madem elimizde böyle bir yer vardı şimdiye kadar niye satmadın da şimdi seçime yakın yangından mal kaçırır gibi satmaya kalkıyorsun? Dört sene önce bu kararı meclise getirseydi meclisten geçer miydi? Geçerdi... Üç sene önce önce isteseydi yine geçerdi. Sen hangi projeni gerçekleştirdin de bu vatandaş veya bizler meclis üyesi olarak sana güveneceğiz? Ofis Yolu’nda bir yer vardı, ‘Buraya nikah salonu yapacağız’ dedin, içkili balık restoranına döndü. O zaman bize niye yalan söylettin halka karşı? Eski belediye binası mesela; inşaat dört sene önce bitecekti. Halil Bey bize ‘6 ayda bitecek’ dedi. Sanayideki dükkanları sattık. ‘Buradan gelecek parayla belediye binasını yapacağız’ dedi. Oradaki bina da yok, eski belediye binası da yok. Etrafını çevirdin, bir şeyler yaptın ama daha bir çivi bile çakıldığını görmedim ben. Şimdi yıllardır hiçbir projeyi bitirememişken dört beş ayda neyi bitireceksin?”

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)