banner51

banner50

banner53

banner5

banner54

banner52

Oratec zehirli atıkları taşıdı! Ereğli'de Oratec'in çevre katliamı devam ediyor!

OYAK’a bağlı Ereğli Demir Çelik Fabrikaları’nın (ERDEMİR) zehirli atık bertaraf işini alan ORATEC firması 30 dönüm arazi üzerinde zehirli atık depolama ruhsatı olmadan zehirli atıkları depolamıştı. Elmas TV’nin ısrarlı yayınlarının ardından Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden ceza yemişti. Ereğli halkını aylarca zehirleyen ORATEC firması Elmas TV’nin haberlerini yalanlamasının ardından, Ereğli Bölücek Mahallesinden flaş görüntüler geldi. ORATEC Firması, ERDEMİR’den bertaraf etmek için aldığı atıkları kaldırdı.

Güncel 11.12.2022, 16:22 12.12.2022, 15:42
Oratec zehirli atıkları taşıdı! Ereğli'de Oratec'in çevre katliamı devam ediyor!

3 km. uzakta olan başka bir depoya zehirli atıkları transfer eden ORATEC firması çevre katliamını sonlandırmak yerine, yer değiştirerek adeta hedef şaşırtıyor.

Elmas TV olarak ORATEC firmasına tafsiyemiz, haberlerimizi yalanlamak yerine yer değiştirdiğiniz çevre katliamına son vermeniz ve Ereğli halkının sağlığı ile oynamaktan vazgeçmenizdir.

Elmas TV’yi yalanlayan ORATEC firmasının atıkları kaldırması haberlerimizi adeta doğrular niteliğindeydi. Ereğlili vatandaşlarda ORATEC’in zehir saçmasının sosyal medyadan eleştirdi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)