pagead2.googlesyndica

banner51

banner50

banner53

banner52

banner59

OKULLARDA KAYIT ÜCRETİ DİYE BİR ŞEY YOK

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan okul kayıt ücretleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Güncel 07.09.2023, 18:55 08.09.2023, 08:45
OKULLARDA KAYIT ÜCRETİ DİYE BİR ŞEY YOK

11 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yolu dönemi için tüm hazırlıkların yapıldığını belirten Bozkan,  ayrıca “Kayıt ücreti diye bir şey yoktur" dedi. 
Osman Bozkan şu ifadelere yer verdi. 

"2023-2024 Eğitim Öğretim yılı pazartesi günü başlayacak okullarımızdaki eksikleri ekiplerimizle birlikte hızlıca tespit edip ilerliyoruz. Bu noktada selden etkilenen14 okulumuzdaki eksiklikleri giderdik ki bu kadar hızlı zamanda bu kadar eksikliği giderebilmek takdire şayan. Tüm arkadaşlarımız seferberlik halinde çalıştılar. Burada İl Özel İdare çalışanlarına teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Hakikaten bu kadar kısa zamanda bu kadar sorunu çözebilmemizde bize çok yardımcı oldular. Mesailerinin büyük zamanlarını bize ayırdılar. Genel  Sekretereterimiz ve Valiliğimiz çok kısa zamanda yaptı. Yani 2 ay gibi bir sürede selden etkilenen okullarımızın bir çoğunluğundaki eksikleri giderdik. Problem olmayacağını tahmin ediyoruz. Tüm çalışanlar olarak seferberlik halindeyiz görmediğimiz eksik kaldığımız yerde bizi uyarırsanız eksikliği gidermeye çalışırız. Bizim görmediğimiz bir şey varsa bizi uyarırsanız çok memnun oluruz."
Zonguldak'ta bazı okullarda öğretmen eksikliği olduğunu ifade eden Bozkan "Bazı okullarımızda öğretmen eksikliğimiz var. Bazı alanlarımızda da öğretmen fazlamız var. Onları değerlendirmeye çalışıyoruz" dedi. 

Öğrencilerden kayıt ücreti alınıp alınmayacağı yönündeki soruyu yanıtlayan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan "Kayıt ücreti diye bir şey yoktur. Bakanlığımızın bu konuda kayıt ücreti alınmamasına dair talimatları vardır.
Ancak Okul Aile Birliği'ne bağış yapmak serbesttir, takdir edersiniz ki genel bütçede gelenlerin dışında okulun bazı ihtiyaçları olabiliyor. Gönüllülük esasına bağlı olarak okul aile birliklerine bağış yapabilirler, veliler isterse zorunlu değil" diye yanıt verdi.”

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)