banner51

banner50

banner53

banner58

banner5

banner52

banner59

NEZİH ANIL’DAN BOMBA İDDİA!

Her Perşembe akşamı Elmas Televizyonu’nda ekranlara gelen Gazeteci Şenol Azman’ın sunduğu Kara Tren Programı’nın bu haftaki konuğu olan Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkan Yardımcısı ve yönetimlerden sorumlu yöneticisi Nezih Anıl, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın CHP İl Kongresinde kurultay delegesi yapması gerektiğini söyledi.

Güncel 10.03.2023, 15:09
NEZİH ANIL’DAN BOMBA İDDİA!

Gazeteci Şenol Azman’ın bu hafta konu olan CHP Zonguldak İl Başkan Yardımcısı ve yönetimlerden sorumlu yöneticisi Nezih Anıl, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın CHP İl Kongresinde kurultay delegesi yapılmamasını doğru bulmadığını söyledi. Sunucu Azman’ın; “Zonguldak ilde görev dağılımında yerel yönetimlerden sorumlu olmanız bir hesaplaşma mı? Birçok görev varken neden yerel yönetimlerden sorumlu oldunuz? Bu Halil Posbıyık ile hesap görmek için değil di mi? Gerçi hesap gördünüz Halil Posbıyık’ı kurultay delegesi yapmadınız. Zonguldak’ın en büyük belediyesi. Kim kurultay delegesi yapmadı, Eylem Ertuğrul mu? sorusu üzerine Anıl şu yanıtı verdi:
“31 arkadaşız, bir tane belediyeci ben varım. İl başkanı kimi yapsın orada? Kasap bir arkadaşımız var, yerel yönetimlerden sorumlu, onu mu yapsın? Ben ilçe başkanı değilim, ben yöneticiyim. Ona karar verecekler ilçe başkanlarıdır. İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul idi. Dolayısıyla o yapmadı.” sözleri üzerine Azman: “Siz teklif ettiniz mi” sorusunu yöneltti. Anıl ise; “ O konulara hiç girmedim. Ben bir isim söyleyemem ki orada. Bana göre olması gerekiyordu. Koskoca Ereğli nüfusu 125 bin, Zonguldak’tan büyük, Halil beyin mutlaka kurultay delegesi olması gerekiyordu.” yanıtını verdi.

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (0)