banner51

banner50

banner53

banner58

banner5

banner52

banner59

"Murat Uzun'un görüşüdür, ben katılmıyorum"

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, AK Partili Meclis Üyesi Murat Uzun’un Kızılay eleştirisine katılmadığını söyledi.

Güncel 27.02.2023, 15:18 27.02.2023, 15:19
"Murat Uzun'un görüşüdür, ben katılmıyorum"

Alan, “Murat beyin kendi görüşüdür, ben katılmıyorum, şu an gündem yapmakta bana göre yanlıştır. Şu an Kızılay A’den Z’ye vatandaşına yardım etmek amacıyla kurulmuş bir kuruluş. Bir kederin, bir acının, bir afetin yaşandığı her anlamda yardım eden, kendini ıspat etmiş bir kuruluş. Şu an Türk Kızılay’ının konuşulmasının bir faydası var mı?  

Murat Uzun ne demişti;

Türk Kızılay kurumunun alt iştiraki olan Kızılay Çadır Tekstil Anonim Şirketi, Türkiye’de ve uluslararası alanda, afetle ilgili kurumların afete müdahale planları doğrultusunda çadır üretimi yapan, son derece doğru bir yapılanmadır. Kızılay Çadır Tekstil A. Ş’nin işi gereği üretmiş olduğu çadırları, AHBAP ve farklı derneklere satmasında hiç bir sorun yoktur! Ama bunu normal zamanda, deprem olmadığı dönemde yapsaydı! Böylesine büyük asrın felaketi olarak tanımlanan afette, Kızılay’ın iştiraki olan bir şirketin, elindeki tüm çadır stokunun, Türkiye Afet Müdahale Planı çerçevesinde, devlet eli ile en hızlı şekilde depremzedelere ulaştırılması tartışılmayacak konu olsa gerek. Miktarın hiç önemide yok. Yapılan hem devletimizin, hem de Kızılay’ın itibarını zedeleyecek büyük bir hatadır. İyiye iyi, yanlışa yanlış demek gerekir. Bunu ahlaki, akılcı, yasal bir ticari faaliyet olarak anlatamazsınız. Hal böyleyken gönül bağım olan, ömrünü insanlığa yardım ve hizmete adamış, iyi niyetini asla tartışmayacağım Kızılay Genel Başkanı Dr Kerem Kınık’ın bu konudaki açıklamalarını doğru bulmuyorum. Yapılan yanlış olmuştur!

Kaynak: ELMAS TV
Yorumlar (1)
Kızılay 4 hafta önce
“..Şu an Kızılay A’den Z’ye vatandaşına yardım etmek amacıyla kurulmuş bir yardım kuruluşudur…”diyerek çok şey söylemiş aslında. Ama çadır sattı yardım kuruluşu. Ne desin insan gönül bağı olanların hatalarını kapatmak ister